Reklama

RP przeciw likwidacji Straży Granicznej

Opublikowano: czw, 14 lut 2013 07:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przeczytaj, co sądzą kłodzki Ruch Palikota sądzi o likwidacji SOSG.


Przeczytaj stanowisko Ruchu Palikota w sprawie likwidacji Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej w Kłodzku.

Decyzja MSW o likwidacji SOSG w Kłodzku jest naszym zdaniem obliczona na krótkotrwały efekt. Takim jest cięcie kosztów budżetowych przez Skarb Państwa. Rząd powinien szukać rozwiązań po innej stronie wydatków budżetowych!

Naszym zdaniem rzeczą niedopuszczalną jest równoważenie wydatków budżetowych kosztem zdrowia, oświaty, a w tym wypadku bezpieczeństwa publicznego!

Są sfery życia publicznego, które bilansowały się - nie będą nigdy! Obywatel musi mieć poczucie bezpieczeństwa. Tutaj rola SOSG w Kłodzku była i jest niewątpliwie znaczącą.

Można przyglądnąć się oczywiście jednostkowym kosztom w funkcjonowaniu oddziału ale likwidacja jednostki? To nieporozumienie!

RP apeluje do kłodzczan o wsparcie starań mających na celu zachowanie SOSG w Kłodzku. To wasze bezpieczeństwo, być albo nie być SOSG.

Wywierajcie Państwo presję na posłach Ziemi Kłodzkiej- p. Wielichowskiej, p .Szulcu. p. Dąbrowskim. Wszak to Oni rządzą dzisiaj w koalicji PO-PSL. Dlaczego gdy dzisiaj, lokalne społeczeństwo potrzebuje ich wsparcia, gdy ważą się losy w bezrobotnym powiecie, owych 800 miejsc pracy, ich nie ma?! Co zrobił w tej sprawie starosta Maciej Awiżeń? Jakie działania podjęło starostwo powiatowe , rada powiatu, aby uniknąć obecnego, tragicznego w skutkach scenariusza?

Ruch Palikota będzie interpelował w tej sprawie po przez swoich posłów do MSW, o rozważenie wstrzymania wykonania decyzji o likwidacji SOSG . Uważamy, że decyzja jest nieprzemyślana gdyż region, ze względu chociażby na położenie, potrzebuje mobilnego oddziału straży granicznej, a nie jej szczątkowej formy w liczbie 50 osób! Interes społeczny nad interes polityczny. Nade wszystko Drodzy Kłodzczanie!

 

 

Podpisano:

Ryszard Skowroński przew. koła powiatowego Kłodzko

Bartłomiej Wolski wice przew. OW2 Wałbrzych

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy