Reklama

Roboty na ul. Półwiejskiej w Kłodzku

Opublikowano: śr, 23 mar 2022 12:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają prace drogowe na ul. Półwiejskiej w Kłodzku. II etap remontu drogi to wspólna inwestycja powiatu kłodzkiego i Gminy Miejskiej Kłodzko. Roboty, które pochłoną 1,7 mln zł mają zostać zakończone do końca czerwca.

Kłodzko. Zakres prac remontu drogi przy ul. Półwiejskiej obejmuje: prace rozbiórkowe - istniejących elementów drogi, nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów, kanalizacji deszczowej. Przebudowane zostanie około 400 metrów zużytej kostki brukowej - do odcinka, aż za wiaduktem, przebudowę przepustu pod drogą przy zakładzie „Doral”.

Prace obejmują również wykonanie warstwy wzmacniającej podłoże z kruszywa, wykonanie nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej na zjazdach i poszerzeniach, wykonanie ścieku przy krawędzi jezdni z kostki kamiennej, wykonanie nowej nawierzchni chodnika z kostki betonowej, oczyszczenie rowów z namułu, ustawienie poręczy ochronnych na ściance wylotowej przepustu pod drogą oraz przebudowę oświetlenia drogowego.

Pierwszy etap zakończony został w 2018 roku, również dzięki dobrej współpracy i montażowi finansowemu powiatu i miasta. Teraz modernizowany jest ostatni odcinek ul. Półwiejskiej, jaki został do wyremontowania 
- informuje Piotr Marchewka, Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego.

Remont ma kosztować 1,7 mln zł. Milion złotych to pieniądze z budżetu powiatu kłodzkiego, a 700 tys. zł to dofinansowanie z budżetu Kłodzka. Zakończenie prac planowane jest na koniec czerwca. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy