Reklama

Remontują trasę spacerową

Opublikowano: śr, 1 lip 2020 14:58
Autor: | Zdjęcie: fot. UMiG Bystzryca Kł.

Remontują trasę spacerową - Zdjęcie główne

Wartość robót wraz z przygotowaniem do realizacji i nadzorami wynosi łącznie: 399 651,40 zł brutto. | foto fot. UMiG Bystzryca Kł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca sierpnia potrwa rewitalizacja trasy spacerowej wzdłuż murów obronnych w Bystrzycy Kł.

Od marca trwają prace budowlane na kolejnym, III etapie rewitalizacji traktu pieszego wzdłuż fortyfikacji obronnych przy ul. Międzyleśnej, na odcinku od schodów przy ul. Krótkiej do schodów przy ul. Kupieckiej. Zakres robót obejmuje: prace renowacyjne murków oporowych, doczyszczenie i drobne naprawy lica i spoin murów, wymianę fragmentu kanalizacji deszczowej, wykonanie kamienno-stalowej balustrady wzdłuż traktu, wykonanie stalowej balustrady zabezpieczającej, wykonanie nowej nawierzchni z kostki granitowej, przygotowanie i obsadzenie terenu zielenią (nasadzenia kwiatowe, żywopłotowe, wykonanie trawników). Planowany termin zakończenia robót do 31 sierpnia. Wartość robót wraz z przygotowaniem do realizacji i nadzorami wynosi łącznie: 399 651,40 zł brutto. I i II etap trasy spacerowej, zaczynając od Baszty Rycerskiej do ul. Krótkiej, został wyremontowany w latach 2017-2018. Rewitalizacja tego odcinka traktu jaki i kolejnego, przyczyni się do pokazania historycznego dziedzictwa kulturowego jakimi są mury obronne wraz z wkomponowanymi w nie basztami i bramami orazdo podniesienia atrakcyjności turystycznej i wizerunku miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.