Reklama

Remont mostu w Wojborzu przedłuży się do końca listopada

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Remont mostu w Wojborzu przedłuży się do końca listopada - Zdjęcie główne

Remont mostu w Wojborzu przedłuży się o kolejne tygodnie. Dlaczego?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Remont mostu w Wojborzu znów utknął w miejscu. Zakończenie remontu jest planowane na koniec listopada. Dlaczego to tyle trwa?

Remont mostu w Wojborzu sprawia wrażenie ciągnącego się w nieskończoność. Najpierw samorządowcy tłumaczyli, że to przez ulewne deszcze. Teraz okazuje się, że jest problem z pracownikami wykonawcy. 

 

Co wiemy o remoncie?

Remont mostu w Wojborzu najprawdopodbniej jeszcze trochę potrwa, skoro wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur zdecydował się wybudować tymczasową drogę dla mieszkańców. Przypomnijmy, remont mostu w Wojborzu jest wykonywany w trybie awaryjnym, a finansuje go gmina Kłodzko i powiat kłodzki. Remont wykonuje Inżbud Tomasz Zieliński - firma z Nowej Rudy. Zakres robót remontowych obejmuje: wymianę skorodowanej i przegniłej płyty pomostowej ze stalowej na żelbetową. Poza tym remont skorodowanych dźwigarów stalowych, naprawę nawierzchni jezdni i chodników na obiekcie, naprawę poręczy i barier ochronnych.

 

O finansowaniu remontu piszemy w artykule: 

 

Jak przebiega objazd?

Objazd powiatowy przebiega przez Młynów i Bierkowice. Dodatkowo na zlecenie gminy, w Wojborzu została wybudowana droga tymczasowa. Jest ona poprowadzona obok szkoły, w kierunku na Czerwieńczyce. Nawierzchnia drogi jest wykonana z szutru, czyli drobnych, ostrych kamieni. 

 

Dlaczego remont się tyle opóźnia?

Wykonawca tłumaczy, że ma problemy z załogą. Pracownicy ostatnio bardzo chorują i mają  różne problemy zdrowotne. Duża część z nich nie jest na ten moment w ogóle zdolna do pracy. Według Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku, ilość prac została dobrze oszacowana. Natomiast największy problem jest z szybkim, bądź właściwie terminowym wykonaniem prac. 

Zapytaliśmy dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, Stanisława Sijkę, o dodatkowe koszty związane z remontem mostu. - Nie ma na dzień dzisiejszy żadnych dodatkowych kosztów. Nie były wykonywane żadne dodatkowe prace w związku z tym remontem. Jest robione tylko to, co zostało ustalone w przetargu - mówi dyrektor. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy