Reklama

Kłodzko. Nauczyciele murem za zawieszonym dyrektorem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. FB - Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku

Kłodzko. Nauczyciele murem za zawieszonym dyrektorem - Zdjęcie główne

Kłodzko: Nauczyciele i pracownicy "Budowlanki" nie zgadzają się z decyzją o zawieszeniu Rafała Olechy. | foto Fot. FB - Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: W środę po południu na stronie Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku pojawił się list otwarty w obronie zawieszonego dyrektora. Nauczyciele i pracownicy szkoły nie zgadzają się z decyzją Zarządu Powiatu Kłodzkiego.

Kłodzko. 16 grudnia dyrektor kłodzkiej “budowlanki” Rafał Olecha został zawieszony. W wyniku przeprowadzonej w szkole kontroli, stwierdzono, że dyrektor rażąco naruszał prawa pracowników. Grono pedagogiczne nie zgadza się z tą decyzją. Wczoraj w internecie pojawił się list otwarty skierowany do Zarządu Powiatu Kłodzkiego.

Nauczyciele i pracownicy zarzucają Staroście, że nie przedstawił im uzasadnienia decyzji o odwołaniu dyrektora. - Na spotkaniu, zorganizowanym przez Starostę, nie otrzymaliśmy tak ważnych dla nas informacji, wyjaśniających powód zawieszenia dyrektora Rafałą Olechy. Uzyskali je natomiast mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej kilka chwil później, w lokalnych mediach. - możemy przeczytać w komunikacie.

<>
 

Nauczyciele murem za zawieszonym dyrektorem

W liście podkreślono, że Dyrektor Rafał Olecha od 7 lat z powodzeniem realizuje założony plan i buduje wizerunek nowoczesnej oraz otwartej szkoły. - Dzięki staraniom Dyrektora młodzież może uczestniczyć w bezpłatnych kursach i zdobywać dodatkowe kwalifikacje zawodowe. [...] Szkoła korzysta z najwyższych w powiecie kłodzkim dotacji unijnych, dzięki którym realizowany jest między innymi program Erasmus+ - piszą nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Technicznych.

Mają nadzieję na zmianę decyzji

Nauczyciele i pracownicy wierzą, że decyzja zarządu powiatu jest odwracalna i ośmiuset uczniów spokojnie dokończy edukację z dotychczasowym, wieloletnim dyrektorem. - Priorytetem dla Dyrektora Olechy zawsze było dobro uczniów i pracowników szkoły, dlatego dziś stajemy za Nim murem - dodają. Pod listem podpisało się ponad 60 nauczycieli i pracowników.

Skontaktowaliśmy się z Starostwem Powiatowym w Kłodzku, żeby dowiedzieć się, jak Zarząd Powiatu odniesie się do tej sprawy. - Zarząd Powiatu ustosunkuje się do listu po świętach Bożego Narodzenia - informuje Bartosz Wojciechowski, rzecznik kłodzkiego starostwa. 


Przeczytaj również:

 

autor: Zuza K. Wolska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy