Reklama

Kłodzko. Dyrektor “Budowlanki” zawieszony

Opublikowano: sob, 18 gru 2021 12:28
Autor: | Zdjęcie: Fot. Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku

Kłodzko. Dyrektor “Budowlanki” zawieszony - Zdjęcie główne

Kłodzko: Dlaczego Rafał Olecha został zawieszony? | foto Fot. Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: W piątek Starostwo Powiatowe w Kłodzku poinformowało o zawieszeniu dyrektora kłodzkiej “Budowlanki”. Jaki jest powód tej decyzji?

Kłodzko. W czwartek, 16 grudnia, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku Rafał Olecha został zawieszony. O decyzji Zarządu Powiatu Kłodzkiego poinformowano dzień później. - Zawieszenie jest konsekwencją kontroli doraźnej przeprowadzonej w Zespole Szkół Technicznych w Kłodzku przez organ prowadzący. W przyszłym tygodniu zarząd powiatu kłodzkiego wskaże pełniącego obowiązki dyrektora szkoły. Do tego czasu sprawy szkoły będą prowadzić dwaj zastępcy dyrektora - informuje Bartosz Wojciechowski, rzecznik kłodzkiego starostwa.


Co się stało w kłodzkiej "Budowlance"?

W uzasadnieniu decyzji Zarządu Powiatu możemy przeczytać, że Rafał Olecha rażąco naruszał prawa pracowników - osoby pełniące dyżury nocne w internecie nie otrzymywali dnia wolnego po pracy w porze nocnej. Ponadto stwierdzono, że Dyrektor przydzielał sobie oraz wybranym nauczycielom realizację godzin zastępstw bez wprowadzenia jakiejkolwiek regulacji oraz obiektywnych kryteriów określających zasady przydziału tych godzin. Kontrola wykazała również wiele nieprawidłowości w prowadzeniu dokumentów.

Zarząd Powiatu Kłodzkiego zapewnia grono pedagogiczne, uczniów, rodziców, pracowników administracji i obsługi szkoły, że decyzja ta w żaden sposób nie wpływa na bezpieczeństwo i ciągłość nauczania i pracy dla uczniów i nauczycieli. Rafał Olecha był dyrektorem szkoły od 2014 roku.


Przeczytaj również:

 

autor: Zuza K. Wolska

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy