Reklama

Pyłomierz na wykuszu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pyłomierz na wykuszu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 6 lutego pyłomierz DAS-u mierzy w Bystrzycy Kłodzkiej PM 2,5. Urządzenie zainstalowano na wykuszu jednej z kamieniec w rynku (pl. Wolności).

W pierwszym dniu dobowe stężenie tego pyły było ponad cztery razy wyższe, niż dopuszczalne normy. - Nasz pyłomierz będzie w Bystrzycy przez 6 dni. To zobrazuje, jaki jest w tym mieście problem – mówi Arkadiusz Wierzba z DAS-u. - Poprzedni pomiar, w roku 2017, wskazywał znaczne przekroczenia norm – dodaje. Profesjonalny pyłomierz mierzy zawartość pyłu zawieszonego PM 2,5 który stanowi zagrożenie dla zdrowia. Wyniki można na bieżąco obserwować na stronie http://pomiary.eko.org.pl/ok. php?nr=22. W briefingu zorganizowanym przez DAS uczestniczyła także Oliwia Iwańska-Kruszyńska z UMiG Bystrzyca Kłodzka. Walka ze smogiem to przede wszystkim likwidacja kopciuchów, a to jest możliwe jeśli mieszkańcy mają gaz. - Nasza gmina jest w tej chwili w 40 procentach zgazyfikowana. Wkrótce podpiszemy z PGNiG kolejną umowę na nowe nitki gazociągu. Mieszańcy dostaną ankiety, czy chcą podłączyć się do gazociągu. Jeśli na jednym km będzie co najmniej 10 odbiorców, to taka nita na pewno powstanie – mówi Oliwia Iwańska-Kruszyńska. - Ulicą Kolejową chcemy poprowadzić gazociąg do Długopola-Zdroju – dodaje. To dobra wiadomość dla mieszkańców tej ulicy, którzy od kilku lat chcą mieć gaz i wymienić stare piece na ekologiczne kotły. Terminy antysmogowe Zgodnie z uchwałą antysmogowa dla Dolnego Śląska od 1 lipca 2018 roku nie można spalać mułów i flotów węglowych, węgla sypkiego o uziarnieniu poniżej 3 mm, węgla brunatnego oraz mokrego drewna. Od 1 lipca 2018 nie można też montować nowych „kopciuchów”, tylko piece i kotły spełniające wymogi emisji pyłu określone dla ekoprojektu. Do 2024 roku mają zniknąć wszystkie „kopciuchy”. Na węgiel będą mogły pozostać tylko kotły klasy 3 lub 4, ale i one będą mogły pracować tylko do 2028 roku. Docelowo mają pozostać w użyciu tylko urządzenia grzewcze na paliwa stałe spełniające wymogi ekoprojektu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy