Reklama

PWSZ w Nysie wita nowych studentów Erasmus+

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. PWSZ w Nysie

 PWSZ w Nysie wita nowych studentów Erasmus+  - Zdjęcie główne

Studenci zagraniczni w znaczący sposób przyczyniają się do otwarcia na nowe kultury | foto Fot. PWSZ w Nysie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biuro Współpracy Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zorganizowało Dzień Adaptacyjny dla studentów zagranicznych Erasmus+, którzy właśnie rozpoczynają swój pobyt 
w nyskiej Uczelni.

W semestrze zimowym 2021/22 PWSZ w Nysie gości 23 studentów zagranicznych z Indonezji, Meksyku, Rosji, Kosowa, Turcji, Hiszpanii, Ukrainy, Maroka i Albanii, którzy będą realizować swoją mobilność Erasmus+ na kierunkach: zarządzanie i inżynieria produkcji, filologia angielska, finanse i rachunkowość, architektura oraz informatyka. Dzień Adaptacyjny to doskonała okazja do zapoznania studentów z podstawowymi informacjami o Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, zasadach studiowania, regulaminach, prawach i obowiązkach jak i kwestiach dotyczących życia w Polsce.

Ważną częścią wydarzenia były również spotkania z Instytutowymi Koordynatorami ds. współpracy międzynarodowej dotyczące kursów prowadzonych w języku angielskim. Po części formalnej, pracownicy Biura Współpracy Międzynarodowej wraz ze studentami Tutorami przygotowali kilka atrakcji oraz gier integracyjnych. Studenci uczestniczyli już w wielu wydarzeniach o charakterze integracyjnym: m.in. wycieczka po Nysie oraz turniej gry w kręgle, a także udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/22.

Studenci zagraniczni w znaczący sposób przyczyniają się do otwarcia na nowe kultury, ubarwiają społeczność akademicką nyskiej uczelni, przyczyniają się do rozwoju internacjonalizacji oraz oferty kształcenia w językach obcych. 
 Przybyłym studentom zagranicznym, życzymy samych sukcesów w nauce oraz wspaniałego pobytu w PWSZ w Nysie!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy