Reklama

Psycholog w czasie epidemii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Psycholog w czasie epidemii  - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Boimy się, ale do rozmowy z psychologiem nam się nie spieszy. Wsparcia szukają za to rodzice przytłoczeni dodatkowymi obowiązkami związanymi z edukacją dzieci.

Okazuje się, że całkiem dobrze radzimy sobie ze strachem związanym z epidemią koronawirusa. Tak przynajmniej wynika z faktu, że nie szukamy wsparcia u specjalistów. - Pod kątem koronawirusa nie mieliśmy zgłoszeń. Prowadzimy dyżury telefoniczne. Od godz. 9.00 do 14.00 wszyscy pracownicy udzielają wsparcia zdalnie. Jest podwyższony stopień lęku u większości ludzi, ale typowych zgłoszeń lękowych dotyczących koronawirusa do poradni czy do mnie nie było - mówi Magdalena Zaremba, dyrektor Powiatowego Centrum Doradztwa Poradnictwa Psychologiczno – Pedagogicznego w Kłodzku. - Dużo obaw mają za to rodzice uczących się dzieci. Oni pytają jak długo to potrwa? Na to jednak nikt nie jest w stanie odpowiedzieć – przypomina Zaremba. Rodzice zgłaszają też, że ich pociechy nie radzą sobie z dużą ilością zadań zlecanych przez nauczycieli. Wiele osób panikuje, ale niewielu szuka wsparcia psychologicznego. Czy to oznacza, że jesteśmy silnym psychicznie społeczeństwem? - Nie. Mamy coś takiego w sobie, jako Polacy, że nie do końca przyznajemy się do lęków – mówi dyrektor Zaremba. - Moim zdaniem potrzeba wsparcia psychologicznego będzie trochę odłożona w czasie i ujawni się na przełomie maja i czerwca – ocenia. Dziś napędzają nas adrenalina i ciągłe napięcie. Gdy opadną będziemy potrzebowali chwili dla siebie i...- Wsparcia. Zatrzymania się. Niektórzy rodzice już zauważają taką potrzebę zatrzymania się. Przewartościowania pewnych rzeczy. Co jest ważne, a co mniej. U wielu osób lęk wiąże się też z względami finansowymi. Nie wszyscy sobie z tym poradzą. Z drugiej strony jest też obawa o przyszłość – wylicza dyrektor kłodzkiego PCDiPPP. - Jeżeli ktoś ma możliwość skorzystania ze wsparcia, a taka możliwość na rynku jest, to warto, mówiąc kolokwialnie, to wszystko przegadać. Jest łatwiej. Słowo wypowiedziane ma też inne brzmienie, człowiek może się temu przyjrzeć, a duszenie w sobie emocji nigdy nie jest dobre – doradza Magdalena Zaremba. Tu też znajdziesz pomoc psychologa ››› Ośrodek Interwencji Kryzysowej - kontakt telefoniczny w godz. 11.00-16.00, tel: 74 865 86 58 - kontakt poprzez SKYPE`a Ośrodek Interwencji Kryzysowej Kłodzko - w sytuacjach najwyższego kryzysu psychologicznego jest również możliwość bezpośredniego spotkania przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności ››› Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku - wsparcie w pilnych przypadkach w godz. 8.00-12.00, tel: 74 660 96 19

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy