Reklama

Przywrócić wykluczonych

Opublikowano: ndz, 23 cze 2013 09:10
Autor:

Przywrócić wykluczonych - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Debatowali o bezrobotnych.


Przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy i Fundacji Pomocy Wzajemnej „Barka” spotkali się, aby dyskutować o wspieraniu osób wykluczonych.

FPW „Barka” prowadzone jest od 1989 r. i pomaga długotrwale bezrobotnym oraz grupom społecznym, które są zaniedbywane przez państwo. Fundacja tworzy m.in. Centra Integracji Społecznej, które były głównym tematem spotkania.

Kłodzki PUP wspomaga gminne ośrodki tego typu w Kłodzku i Bystrzycy Kłodzkiej.

W konferencji wzięli udział wspomniani powyżej partnerzy kłodzkiego urzędu pracy, przedstawiciele urzędów gmin, jednostek samorządowych, organizacji pozarządowych z powiatu kłodzkiego i nie tylko. Wśród gości obecny był Pan Zbigniew Zalewski reprezentujący stowarzyszenie  na rzecz Aktywności Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych Ziemi Leszczyńskiej PRO-ACTIV, który podzielił się wieloma cennymi uwagami na temat możliwości wspierania CIS-ów i ich działalności na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych oraz ich powrotu na rynek pracy  jako pełnowartościowych pracowników.

W tym miejscu warto odnotować fakt, że Pro Activ prowadzi CIS w Radzyniu, dlatego też doświadczenia „przywiezione” z innego  lokalnego rynku pracy były dla zgromadzonych słuchaczy szczególnie cenne.

Uczestnicy wydarzenia podkreślili gotowość do kolejnych  spotkań dotyczących  jednego z najważniejszych tematów nie tylko w naszym powiecie, jakim są formy wspierania i wzajemnej współpracy organizacji i instytucji zajmujących się pomocą dla osób bezrobotnych i wykluczonych społecznie.

Dyrektor  Urzędu Pracy ze swej strony zapowiada kolejne działania na rzecz pobudzania powiatowego rynku pracy i wzmożenie zadań z zakresu aktywizacji osób bezrobotnych. Kolejnym działaniem urzędu będzie rozpoczęcie programu pilotażowego Ministerstwa Pracy i Spraw Socjalnych, do którego również został zakwalifikowany powiat kłodzki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy