Reklama

Przesłuchano ostatnich świadków

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Przesłuchano ostatnich świadków - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ważą się losy Kłodzka. Gra idzie o dużą stawkę: albo będzie normalnie, albo miasto będzie musiało przez kilka lat zaciskać pasa. Wszytko zależy od wyroku, jaki zapadnie w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu rozpatruje odwołanie w sprawie odszkodowania, jakie firmie Hert ma wypłacić gmina miejska Kłodzko. W kwietniu ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Świdnicy orzekł, że Kłodzko ma zapłacić właścicielowi nieczynnego młyna 11,6 mln zł. Od tego wyroku odwołały się obie strony. Miasto nie uznaje wysokości zasądzonych roszczeń i zarzuca, że sąd I instancji wydał wyrok nie uznając istotnych dowodów w sprawie, z kolei Piotr Nowicki, właściciel firmy Hert, domaga się od miasta aż 26 mln zł odszkodowania. - Sąd Apelacyjny we Wrocławiu przesłuchał już wszystkich świadków. Sądzę, że wyrok zapadnie jeszcze w tym roku – przewiduje Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. Być może już na kolejnej rozprawie zaplanowanej na 23 października. Roszczenia firmy Hert, która była właścicielem młyna w Kłodzku, to wyniki inwestycji zrealizowanej przez byłego burmistrza, Bogusława Szpytmę, po której młyn został bez drogi dojazdowej, co doprowadziło do jego zamknięcia. Właściciel firmy Hert zażądał od władz miasta odszkodowania, a kiedy się z nimi nie dogadał wniósł sprawę do sądu. Rozstrzygnięcie tego procesu będzie miało poważny wpływ na losy miasta. Wypłata wielomilionowego odszkodowania oznaczałaby dla Kłodzka wieloletni zastój inwestycyjny i zaciskanie pasa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy