Reklama

Przelewy dla przedsiębiorców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Na konta 1851 firm, które rozliczają się na trenie wałbrzyskiego oddziału wpłynie 3 687 060 zł

Przelewy dla przedsiębiorców - Zdjęcie główne

Na konta dolnośląskich firm popłynie ponad 14 mln złotych | foto Na konta 1851 firm, które rozliczają się na trenie wałbrzyskiego oddziału wpłynie 3 687 060 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ponad 7 tysięcy przedsiębiorców na Dolnym Śląsku dostanie jutro przelew z tzw. postojowym. - Na konta dolnośląskich firm popłynie ponad 14 mln złotych, które zostaną wypłacone w ramach tarczy antykryzysowej. 7248 przedsiębiorców na Dolnym Śląsku dostanie jutro pierwsze postojowe na ogólną kwotę 14 445 540 zł - poinformowała Iwona Kowalska - Matis, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa dolnośląskiego. W tym na konta 1328 firm podlegających pod legnicki oddział ZUS popłynie 2 636 600 zł, na konta 1851 firm, które rozliczają się na trenie wałbrzyskiego oddziału wpłynie 3 687 060 zł a z wrocławskiego oddziału popłynie 8 121 880 zł na konta 4069 firm. - Przedsiębiorcy powinni zobaczyć przelewu już jutro na swoich kontach. Pierwsze wypłaty płyną przede wszystkim na konta tych, którzy składali wnioski poprzez swoje indywidualne konta na platformie internetowej PUE ZUS – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Ten sposób przekazywania wniosków do ZUS sprawia, że są one automatycznie weryfikowane i przekazywane do wypłaty. Te osoby, które przekazywały wnioski do nas inną np. papierową drogą muszą się uzbroić w cierpliwość – zastrzega rzeczniczka. Świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą wynosi 2 080 zł albo 1 300 zł. dla osób, które rozliczają podatek kartą podatkową i są zwolnione z opłacania podatku VAT. Osoby na umowie cywilnoprawnej mogą dostać 2 080 zł lub - jeśli suma ich przychodów z umów cywilnoprawnych w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym złożyli wniosek o świadczenie postojowe wynosi do 1299,99 zł (mniej niż 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2020 r.), to świadczenie postojowe przysługuje w wysokości sumy wynagrodzeń z tych umów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy