Reklama

Przekaż 1 procent swojego podatku. Komu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Przekaż 1 procent swojego podatku. Komu? - Zdjęcie główne

Twoje pieniądze z jednego procenta mogą zasilić konta miejscowych klubów sportowych, ochotniczych straży pożarnych, organizacji zajmujących się niepełnosprawnymi, stowarzyszeń pomagających zwierzakom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca kwietnia musisz rozliczyć się z fiskusem. Nie zapomnij o Twoim wielkim małym procencie.

Nie zapomnij w tym roku przekazać 1 procenta swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W powiecie kłodzkim takich fundacji i stowarzyszeń działa ponad 40. Jest w czym wybierać! Jeden procent podatku może wspomóc nie tylko ogólnopolskie stowarzyszenia i fundacje, których jest w kraju ok. 8 tysięcy, ale także organizacje pożytku publicznego działające w powiecie kłodzkim, a tych jest 44. Na rozlicznie PIT-ów za 2021 rok pozostał jeszcze ponad miesiąc. Warto zastanowić się więc, kogo wspomóc wielkim małym procentem.

Wachlarz możliwości

Twoje pieniądze z jednego procenta mogą zasilić konta miejscowych klubów sportowych, ochotniczych straży pożarnych, organizacji zajmujących się niepełnosprawnymi, stowarzyszeń pomagających zwierzakom, fundacji ratujących zabytki. Wybór jest naprawdę duży. W tabeli poniżej publikujemy wykaz organizacji pożytku publicznego działających obecnie na naszym terenie. Taki rejestr dostępny jest na stronie internetowej ministerstwa finansów oraz starostwa powiatowego. 

Nie do przecenienia

Co oznacza 1 procent dla działających na naszym terenie organizacji pożytku publicznego?

- Ta pomoc jest nie do przecenienia. Stanowi ważny składnik naszego rocznego budżetu – mówi Andrzej Olszewski, szef polanickiej Fundacji Pod Psia Gwiazdą. - Dzięki wpłatom z tytułu jednego procenta mogliśmy kontynuować rozbudowę schroniska dla zwierząt w Kłodzku. Cieszy też to, że z rok na rok tych wpłat przybywa – dodaje. 

W ubiegłym roku z jednego procenta na konta Fundacji Pod Psią Gwiazdą wpłynęło 55 tys. 828 zł. 

 

 

Takie kwoty dostały nasze fundacje i stowarzyszenia w ubiegłym roku
Fundacja pod Psią Gwiazda - 55 tys. 828 zł 
Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika - 42 tys. 273 zł
Towarzystwo Miłośników Krosnowic – 36 tys. 989 zł
Fundacja Razem Możemy Więcej przy Domu Dziecka w Kłodzku – 16 tys. 622 zł
Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe – 12 tys. 897 zł
MKS Nysa Kłodzko – 10 tys. 486 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy