Reklama

"Prywata Szymiec-Raczyńskiej zdominowała polityczne zaangażowanie"

Opublikowano: wt, 2 lip 2013 16:29
Autor:

"Prywata Szymiec-Raczyńskiej zdominowała polityczne zaangażowanie" - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Spóźniona reakcja Ruchu Palikota. Przeczytaj ich oświadczenie.


O Ś W I A D C Z E N I E

W dniu 1 lipca 2013 roku, przedstawiciele Klubów terytorialnych Ruchu Palikota, w związku ze złożoną  dymisją Zarządu Okręgu oświadczają, co następuje:

Nie budzi naszego zdziwienia odejście Pani Poseł Haliny Szymiec-Raczyńskiej z Ruchu Palikota. Nie było jej mentalnie w RP od dłuższego czasu. Brak zaangażowania w sprawy regionu, z którego uzyskała mandat Posła na Sejm RP potęgował niezadowolenie struktur organizacyjnych partii. Pani Poseł nie potrafiła rozdzielić sfery prywatnego zaangażowania od działalności politycznej. Taka sytuacja nie była możliwa do zaakceptowania. Wystąpimy z wnioskiem do władz partii o upublicznienie sprawozdań dotyczących finansowania biur poselskich środkami pochodzącymi z budżetu państwa.

Gdy okazało się, że Pani Poseł nie będzie brana pod uwagę w wyborach do Euro Parlamentu, wystąpiła z partii nie składając mandatu poselskiego. Decyzja o poszerzeniu grona posłów niezależnych utwierdza nas w przekonaniu, że prywata zdominowała polityczne zaangażowanie. Nie było akceptacji takiego postępowania, w strukturze organizacyjnej partii, dlatego rozważano złożenie wniosku o podjęcie działań dyscyplinujących wobec Posła w regionie. Dymisja Zarządu Okręgu mająca  bezpośredni związek z decyzją Pani Poseł, w naszej ocenie jedynie potwierdza słuszność naszego domniemania.

Należy wiedzieć czego oczekuje się od polityków i polityki. Tu ważne jest działanie w zespole i dla ogółu, a nie próba prywatyzacji struktur partii dla osiągania jedynie własnych, często partykularnych interesów. Poradzimy sobie bez tego grona osób. Najbliższy czas poświęcamy kontynuacji przygotowań do wyborów samorządowych, w tym realizację kampanii samorządowej pod nazwą 4x4, przygotowaniu wizyty Przewodniczącego Ruchu Janusza Palikota w Wałbrzychu w dniu 14 lipca 2013 r. oraz przygotowaniu do zwołaniu Kongresu Okręgowego na przełomie miesiąca września i października b.r. Do tego czasu na podstawie regulacji statutowej, funkcję organów Okręgu pełnić będzie Komisarz powołany przez Zarząd Krajowy Ruchu PL.

 

Z upoważnienia

Przedstawicieli Klubów Terytorialnych RP

Tadeusz  Sobczyk


Świdnica, dnia 1 lipca 2013 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy