Reklama

Proponują ekspresowy ygrek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Proponują ekspresowy ygrek - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd województwa dolnośląskiego zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o odpowiednie zaprojektowanie trasy S8, tak by w przyszłości możliwe było poprowadzenie od niej odnogi w kierunku Świdnicy, Wałbrzycha oraz węzła z budowaną drogą S3 w Bolkowie.

Ich zdaniem sudecki ygrek rozwiąże główne problemy transportowe, a dodatkowo wpisze się w międzynarodowy korytarz Warszawa-Wrocław-Praga oraz Poznań-Wrocław-Brno-Wiedeń. Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami premiera Morawieckiego, krajowa ósemka zostanie przebudowana i podniesiona do standardu drogi ekspresowej. Trwają prace przygotowawcze związane z zaprojektowaniem nowej trasy. Sejmik Samorządowy Województwa Dolnośląskiego postuluje, aby przy projektowaniu uwzględnić poprowadzenie w przyszłości ekspresówki w kierunku Świdnicy i Wałbrzycha i proponują sudecki ygrek (patrz mapka). - Zwróciliśmy się do prezesa rady ministrów o takie zaprojektowanie przebiegu S8 na odcinku aglomeracji wrocławskiej, aby w przyszłości możliwe było poprowadzenie obydwu korytarzy międzynarodowych, jednym ciągiem drogowym, aż do ich rozwidlenia w okolicy góry Ślęży – mówi Czesław Kręcichwost radny wojewódzki z Kudowy-Zdroju. - Konieczne jest przetrasowanie drogi S8 na zachód od obecnego przebiegu DK8. Dzięki takiemu trasowaniu możliwe będzie przełożenie w ciąg nowej drogi ekspresowej ruchu z dwóch najbardziej niebezpiecznych i zatłoczonych odcinków dróg krajowych województwa, czyli aglomeracyjnych odcinków drogi nr 8 oraz drogi nr 35 – dodaje Julian Golak, radny wojewódzki z Nowej Rudy. Zdaniem naszych samorządowców w przyszłości, dzięki budowie ok. 50-kilometrowego odcinka ekspresówki w kierunku Pragi, od rozwidlenia z projektowaną drogą S8 do węzła z S3 w okolicy Bolkowa, możliwe będzie stworzenie najkrótszego korytarza Wrocław-Praga, obsługującego przy okazji główny regionalny ciąg transportowy. Ten najkrótszy i najtańszy w budowie wariant trasy tego korytarza, będzie – ich zdaniem - możliwy do realizacji jedynie wtedy, gdy zostanie przewidziany już na etapie trasowania obecnie projektowanej drogi S8. - Walczymy nie tylko o drogę ekspresową S8 do Kłodzka, ale docelowo również o drogę ekspresową S5 (lub S35) do Świdnicy, Wałbrzycha i Bolkowa, co jest osiągalne w przyszłości, wymaga jednak, by już teraz odpowiednio zaprojektować podwrocławski odcinek S8 - podsumowuje marszałek Cezary Przybylski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy