Reklama

Prezydent gościem dzieci

Opublikowano: pon, 28 paź 2013 07:12
Autor:

Prezydent gościem dzieci - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Odwiedzi Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Piszkowicach


Odwiedzi Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Piszkowicach

We wtorek (29.10) małych podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Piszkowicach koło Kłodzka odwiedzi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski z Małżonką.


Wizyta Pary Prezydenckiej w Piszkowicach jest odpowiedzią na list Siostry Łucji , dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Heni Szczepanowskiej przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego " Przyjaciele Piszkowic" . W liście obie panie zwróciły się o wsparcie w przeprowadzeniu zmian prawnych , umożliwiających finansowanie opieki nad dziećmi ciężko chorymi porzuconymi przez rodziny, osieroconymi bądż z powodów medycznych i finansowych pozbawionych możliwości pobytu w domach rodzinnych. Ośrodek w Piszkowicach prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej. Do placówki trafiają dzieci ciężko i przewlekle chore w związku z zagrożeniem ich życia i zdrowia. Obecnie siostry opiekują się 47 dzieci. Podopieczni wymagają specjalistycznego żywienia dojelitowego, wspomagania oddychania i krążenia oraz stałej rehabilitacji. Większość z nich, ze względu na konieczność wysokospecjalistycznej opieki medycznej nie ma szans na przeżycie w warunkach domowych. Według istniejących przepisów prawa koszty opieki medycznej dzieci pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Pobyt dzieci, opieka nad nimi i koszty hotelowe, nie są finanmsowane przez NFZ a z powodu luki prawnej dzieci przebywające w ZLO nie moga być finansowane tak jak dzieci w rodzinach zastępczych lub domach dziecka. Brak finansowania opieki nad dziecmi jest problemem od 1999r i tylko dzięki dobrej woli i chojności darczyńców ZLO Piszkowice utrzymywało te dzieci w dobrych warunkach.Do zbiórki na rzecz dzieci włączyła się radiowa "Trójka" co istotnie przyspieszyło postępowanie w sprawie zmiany prawa oraz wzbudziło zainteresowanie najwyższych władz państwa.


Prezydent odpowiedział na apel, a dowodem jego wielkiego zainteresowania sprawą jest wizyta w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Piszkowicach. Wtorkowa wizyta jest spotkaniem zamkniętym, na które zaproszono jedynie opiekunów dzieci, rodziców oraz członków Komitetu "Przyjaciele Piszkowic".UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy