Reklama

Prawie 4 mln dla powiatu kłodzkiego

Opublikowano: pt, 21 sie 2015 09:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 36 mln zł otrzymały powiatowe urzędy pracy z Dolnego Śląska na wsparcie bezrobotnych, a także przedsiębiorczości.

W czwartek, 20 sierpnia dyrektorzy urzędów pracy otrzymali z rąk przedstawicieli władz województwa i Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy (DWUP) umowy, które podpisali. Uruchamiają one pierwsze środki w ramach nowej edycji Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego. Fundusze unijne w ramach nowej perspektywy RPO w pierwszej kolejności otrzymały właśnie powiatowe urzędy pracy. Zgodnie z wnioskami jednostek fundusze przeznaczone zostaną na bezzwrotne dotacje dla bezrobotnych na założenie firmy (maks. ok. 24 tys. zł), staże (średnio ponad 6 tys. zł na uczestnika), szkolenia (średnio ponad 5,2 tys. zł na uczestnika), prace interwencyjne (średnio blisko 5 tys. zł na uczestnika), prace interwencyjne (średnio prawie 5 tys. zł na uczestnika) oraz zwrot kosztów dojazdu do pracy (średnio 1,2 tys. zł na uczestnika). - Fundusze w ramach RPO to nadzieja i szansa dla osób bezrobotnych, które mogą korzystać z wielu i bardzo różnych form wsparcia. Te środki będzie trzeba wydać efektywnie, ale też efektownie, bo mają rozwiązywać konkretne problemy - mówi Lilla Jaroń, wicedyrektor ds. zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym w DWUP. - Środki, które przekazujemy Powiatowym Urzędom Pracy, mają wesprzeć osoby, które są w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, czyli są to osoby niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, kobiety ale także osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych - tłumaczy Ewa Grzebieniak, wicedyrektor ds. wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w DWUP. Pula funduszy w pierwszym rozdaniu RPO w dyspozycji DWUP wyniosła ponad 36,32 mln zł. Subregion wałbrzyski otrzymał 11,47 mln zł na wsparcie 1.175 osób: powiat dzierżoniowski – 1,54 mln zł, powiat kłodzki – 3,73 mln zł, powiat świdnicki – 1,79 mln zł, powiat wałbrzyski i miasto Wałbrzych – 2,96 mln zł, powiat ząbkowicki – 1,43 mln. Źródło: Wojewódzki Urząd Pracy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy