Reklama

Powiat wybuli 5 mln zł?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powiat wybuli 5 mln zł? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Były samorządowiec zarzuca zarządowi powiatu kłodzkiego niegospodarność. 4-letnia umowa to dla powiatu wydatek rzędu 5 mln zł – twierdzi Jagódka.

83 tys. 300 zł miesięcznie (netto) będzie płacił powiat kłodzki Fundacji Zamek Leśna Skala za dzierżawę budynku na Szczytniku, w którym prowadzi Dom Pomocy Społecznej. - Umowa nie jest zawarta na rok, jak napisano w gazecie (choć uchwała rady powiatu określa, że w ciągu roku DPS ma zostać zlikwidowany). Zarząd powiatu zawarł ją na 4 lata tj. do 31 grudnia 2022 r. wbrew ww. zapisom uchwały rady powiatu i zgodził się, by czynsz był od 1 stycznia 2020 r. automatycznie podwyższany (waloryzowany). Zatem łączny sam czynsz za okres trwania tej umowy to 5 mln zł, a więc dokładnie tyle, ile za zamek chciał od powiatu Dom Zakonny Misjonarzy Św. Rodziny oferując go powiatowi na sprzedaż – przypomina Marek Jagódka (na zdjęciu). - . Zarząd odrzucił taką ofertę, bo jak widać wolał taką samą kwotę dać fundacji za sam czynsz w okresie 4 lat. Takie postąpienie zarządu powiatu to niegospodarność. Wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk kilka tygodni temu, proponowany przez fundację czynsz, nazwała nieuczciwym. Dlaczego zatem zaakceptowano nieuczciwy czynsz? - pyta były wicestarosta. Obecne władze powiatu odpierają zarzuty. Po pierwsze zawarta umowa ma zapis o półrocznym okresie wypowiedzenia; po drugie kiedy negocjowano zakup zamku powiat mógł za niego zapłacić 3 mln zł. Na 5 po prostu nie było go stać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy