Reklama

Powiat Kłodzki: Więcej policyjnych kontroli drogowych

Opublikowano: pt, 18 gru 2020 16:15
Autor: | Zdjęcie: Fot. KPP Kłodzko

Powiat Kłodzki: Więcej policyjnych kontroli drogowych - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Zwiększy się liczba kontroli policyjnych na drogach | foto Fot. KPP Kłodzko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Policja podjęła działania, aby zapobiec piractwu drogowemu w okresie przedświątecznym. Czego musisz spodziewać się podczas kontroli?

Powiat Kłodzki: Kierowcy na drogach w całym powiecie muszą spodziewać się zwiększonej liczby kontroli drogowych. Policja rozpoczęła akcję Prędkość. 

 

Wypadek za wypadkiem

W ostatnim czasie w powiecie kłodzkim doszło do wielu wypadków drogowych. Częstymi przyczynami kolizji są między innymi złe warunki panujące na drodze czy nieodpowiednia prędkość. Policja postanowiła zdyscyplinować kierowców i zwiększyć liczbę kontroli drogowych. Działania będą wykonywane, aby zapobiec nieszczęśliwym zdarzeniom. Od 18 grudnia policjanci z kłodzkiej drogówki kontrolują kierowców pod znakiem akcji Prędkość. 

 

Kogo i co kontrolują?

Policjanci sprawdzają przede wszystkim, czy kierowcy jeżdżą z odpowiednią prędkością i stosują się do ograniczeń. Dodatkowo funkcjonariusze kontrolują też, czy prowadzący pojazd są trzeźwi, czy mają pasy i odpowiednie wyposażenie do przewożenia dzieci. Ocenie podlega również stan techniczny pojazdów i przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego. Do działań są wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

 

Zima sprzyja wypadkom

Należy pamiętać o tym, że miesiące zimowe to czas wzmożonej ilości kolizji drogowych i poważnych wypadków. Szybko robi się ciemno, a na nawierzchni często pojawia się lód lub tzw. szklanka. Kierowcy powinni przede wszystkim dostosowywać się do warunków pogodowych panujących na drodze i ograniczyć brawurową jazdę. Zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim. - Kłodzcy policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania czy wymijania innych pojazdów. Apelują  również do pieszych, aby przestrzegali zasad bezpieczeństwa – nie przechodzili w niedozwolonych miejscach i jeśli to możliwe korzystali z chodników - podkreśla Wioletta Markuszewska, oficer prasowy policji w Kłodzku. 

Natalia Kołodziej, inf. KPP Kłodzko 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy