Reklama

Powiat Kłodzki w składzie Rady Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB - Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Powiat Kłodzki w składzie Rady Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej - Zdjęcie główne

foto FB - Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat kłodzki został powołany na członka Rady Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2021 - 2027.

Powiat kłodzki został powołany na członka Rady Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2021-2027. Jako powiat jesteśmy członkiem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Południowego Obszaru Funkcjonalnego, to warto uczestniczyć w Radzie ZIT AW, czerpać wiedzę i doświadczenie, który może stanowić wzór do dalszego działania naszego ZIT POF – informują urzędnicy kłodzkiego starostwa. 

Należy zaznaczyć, że członkami ZIT AW są trzy gminy z powiatu Kłodzkiego: Gmina Miejska Nowa Ruda, Radków, gmina Nowa Ruda.

Natomiast ZIT Południowy Obszar Funkcjonalny tworzy łącznie 28 jednostek samorządu terytorialnego,
w tym 25 gmin i 3 powiaty tj: Bardo, Bielawa, Bystrzyca Kłodzka, Ciepłowody, Duszniki-Zdrój, miasto Dzierżoniów, Dzierżoniów, Kamieniec Ząbkowicki, miasto Kłodzko, Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Lądek-Zdrój, Lewin Kłodzki, Łagiewniki, Międzylesie, Niemcza, Pieszyce, Piława Górna, Polanica-Zdrój, Stoszowice, Stronie Śląskie, Szczytna, Ząbkowice Śląskie, Ziębice i Złoty Stok oraz powiaty: dzierżoniowski, kłodzki i ząbkowicki.

Czym jest ZIT?

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne to instrument rozwoju terytorialnego, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej realizowany przez jednostki samorządu terytorialnego.

Głównym celem funkcjonowania ZIT AW będzie realizacja projektów o charakterze inwestycyjnym, jak i społecznym, które będą mogły ubiegać się o współfinansowanie ze środków europejskich.

Dofinansowanie realizacji projektów w ramach ZIT AW będą mogli pozyskać m.in: przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury, instytucje systemu oświaty, organizacje pozarządowe, instytucje rynku pracy, spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty mieszkaniowe, kościoły i związki wyznaniowe
- czytamy w powiatowym komunikacie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy