Reklama

Powiat Kłodzki: Uwaga, intensywne opady śniegu

Opublikowano:
Autor:

Powiat Kłodzki: Uwaga, intensywne opady śniegu - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Wystąpią zamiecie śnieżne i intensywne opady śniegu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje dla całego powiatu. Przewidywane intensywne opady śniegu.

Powiat Kłodzki. Będzie mocno padał śnieg. Należy zachować szczególną ostrożność zwłaszcza podczas jazdy samochodem. 

 

Intensywne opady śniegu drugiego stopnia: 

Śnieżyce drugiego stopnia zapowiadane są w powiatach: Kłodzkim, Wałbrzyskim wraz z miastem Wałbrzych, Kamiennogórskim, Karkonoskim wraz z miastem Jelenia Góra, Lwóweckim oraz Lubańskim. Alert pogodowy obowiązuje do czwartku, 14 stycznia do godziny 15.00

Przebieg: W godzinach wieczornych, nocnych oraz w czwartek do godzin po południowych przewiduje się występowanie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym oraz intensywnym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej - Karkonosze: od 15 do 30 cm, Masyw Śnieżnika od 10 do 20 cm. W obszarach położonych powyżej 500 m.n.p.m przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 15 cm, lokalnie do 20 cm.

 

Intensywne opady śniegu pierwszego stopnia

Śnieżyce pierwszego stopnia zapowiadane są w powiatach: Ząbkowickim, Strzelińskim, Świdnickim, Dzierżoniowskim, Jaworskim, Złotoryjskim, Bolesławieckim, Zgorzeleckim, Polkowickim, Legnickim wraz z miastem Legnica, Średzkim, Wrocławskim wraz z miastem Wrocław, Oławskim, Oleśnickim, Trzebnickim, Milickim, Wołowskim, Górowskim oraz Głogowskim. Alert pogodowy obowiązuje do czwartku, 14 stycznia do godziny 6.00.

Przebieg: W godzinach wieczornych, nocnych oraz częściowo w godzinach porannych występować będą opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, okresami intensywnym. Przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami od 5 do 12 cm. 

 

Zawieje i zamiecie śnieżne pierwszego stopnia

Zapowiadane są w powiatach: Kłodzkim, Wałbrzyskim wraz z miastem Wałbrzych, Kamiennogórskim, Karkonoskim wraz z miastem Jelenia Góra, Lwóweckim, Lubańskim, Zgorzeleckim oraz Bolesławieckim. Alert pogodowy obowiązuje do czwartku, 14 stycznia do godziny 6.00.

Przebieg: W godzinach wieczornych oraz w nocy prognozuje się wzrost prędkości wiatru - porywy od 25 do 50 km/h, lokalnie do 60 km/h przy jednoczesnym występowaniu opadów śniegu co będzie doprowadzać do tworzenia się miejscami zawiei i zamieci śnieżnych.

 

Oblodzenia pierwszego stopnia

Zapowiadane są w powiatach: Ząbkowickim, Strzelińskim, Świdnickim, Dzierżoniowskim, Jaworskim, Złotoryjskim, Bolesławieckim, Zgorzeleckim, Polkowickim, Legnickim wraz z miastem Legnica, Średzkim, Wrocławskim wraz z miastem Wrocław, Oławskim, Oleśnickim, Trzebnickim, Milickim, Wołowskim, Górowskim oraz Głogowskim.

Przebieg: W godzinach nocnych prognozuje się spadek temperatury minimalnej powietrza od -1 do -3°C co przy wcześniejszych opadach mokrego śniegu oraz lokalnie deszczu ze śniegiem będzie skutkować przymarzaniem dróg i chodników.

Natalia Kołodziej, inf. Meteo Alert Dolny Śląsk

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy