Reklama

Powiat Kłodzki: Miliony złotych na rozwój kłodzkich uzdrowisk

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Powiat Kłodzki: Miliony złotych na rozwój kłodzkich uzdrowisk - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Uzdrowiska mogą ubiegać się o dofinansowania z puli 250 mln zł. | foto Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Uzdrowiska z Kotliny Kłodzkiej mogą starać się o dofinansowanie z rządowego programu o wartości 250 mln zł.

Powiat Kłodzki - Już w czerwcu bieżącego roku zostanie uruchomiony nowy program pod nazwą Klimatyczne Uzdrowiska.

 

Pieniądze dla kłodzkich uzdrowisk

Rządowy program o wartości 250 mln zł ma na celu wsparcie samorządów posiadających status uzdrowiska lub obszaru ochrony uzdrowiskowej. Pieniądze z programu będą przeznaczone na zwiększanie odporności środowiska na zmiany klimatyczne. Budżet programu wyniesie 250 mln zł, a sam nabór potrwa do 2024 roku lub do wyczerpania funduszy. - Jako mieszkańcy Dolnego Śląska możemy być dumni, że nasz region jest uzdrowiskowym zagłębiem w skali całego kraju. Aby nasze zdroje rozwijały się w szybkim tempie, potrzebne są pieniądze. Dzisiejsza zapowiedź uruchomienia wielomilionowego programu inwestycyjnego, z którego będą mogły korzystać nasze dolnośląskie gminy uzdrowiskowe, to świetna wiadomość – podkreślił wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Grzegorz Macko.

 

Co można zyskać?

Kluczowe cele rządowego programu to m.in. poprawa jakości powietrza, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych na terenie uzdrowisk, zaopatrzenie ludności w wodę do picia, w tym - budowa i modernizacja ujęć wód i stacji uzdatniania wody oraz sieci wodociągowych. - Wszystkim nam zależy na dobrym klimacie. Czyste powietrze, woda, zdrowa żywność, możliwość życia w symbiozie z otaczającą nas naturą to marzenia ponad jakimikolwiek podziałami. Szczególne oczekiwania mamy wobec miejscowości uzdrowiskowych. Dla ponad 50 gmin uzdrowiskowych i miejscowości, które posiadają status obszaru ochrony uzdrowiskowej, to olbrzymie szanse, ale i wyzwania. Kapitał tych samorządów to wyjątkowy mikroklimat, o który wspólnie, aktywnie musimy zadbać – zaznaczył Michał Kurtyka, Minister Klimatu i Środowiska. Szczegółowe informacje na temat naboru będzie można znaleźć na stronie www.nfosigw.gov.pl.

Natalia Kołodziej 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy