Reklama

Powiat Kłodzki. Mieszkańcy pomagają policji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: prt sc - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Powiat Kłodzki. Mieszkańcy pomagają policji - Zdjęcie główne

Pamiętajmy: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji | foto prt sc - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy policją, a społeczeństwem. Co najczęściej do KMZB zgłaszają mieszkańcy powiatu kłodzkiego?

Powiat Kłodzki. Akty wandalizmu, miejsca grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, dzikie wysypiska śmieci, nieprawidłowe parkowanie, przekroczenie dozwolonej prędkości i spożywanie alkoholu – to sygnały, jakie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekazywali mieszkańcy powiatu kłodzkiego. Od początku roku takich zgłoszeń wpłynęło prawie 400. 

Najwięcej potwierdzonych nieprawidłowości dotyczy wykroczeń drogowych - niewłaściwego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości czy niewłaściwej infrastruktury drogowej. 

Jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Dzięki KMZB każdy przy pomocy komputera lub telefonu z dostępem do internetu, może zaznaczyć na mapie swojej miejscowości miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa. Jeśli np. w trakcie spaceru widzimy, że w naszej okolicy dzieje się coś niepokojącego powinniśmy zareagować i zgłosić to na mapie.

Katalog zgłoszeń jest bardzo szeroki. Obejmuje między innymi takie zagrożenia jak: miejsce niebezpieczne na wodach, poruszanie się po terenach leśnych quadem czy grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją. Policjanci nie tylko sprawdzą, czy rzeczywiście we wskazanym miejscu dochodzi do naruszenia przepisów prawa, ale również podejmą działania, aby zagrożenie wyeliminować.

Pamiętajmy jednak, że KMZB nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy