Reklama

Powiat Kłodzki. Kierowcy zawracali na granicy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Powiat Kłodzki. Kierowcy zawracali na granicy - Zdjęcie główne

39 osób zrezygnowało z dalszej podróży do Polski i postanowiło wrócić do Czech | foto Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażnicy graniczni skontrolowali 1341 osób podróżujących z Czech. Ile osób nie miało testów na obecność koronawirusa?

4 marca funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 11 osób, a w ramach kontroli sanitarnej skontrolowali 1341 osób podróżujących z Czech.

Podczas kontroli sanitarnej na granicy polsko – czeskiej funkcjonariusze z Placówek SG w Jeleniej Górze, Kłodzku oraz Zgorzelcu skontrolowali 1341 osób. 1029 podróżujących nie posiadało negatywnego wyniku na obecność koronawirusa. Wśród podróżujących nie posiadających testów było 39 osób, które zrezygnowały z dalszej podróży do Polski i postanowiły wrócić do Czech, 15 osób, które zostały pouczone o obowiązku zgłoszenia się do sanepidu celem odbycia kwarantanny, a pozostałe osoby według obowiązujacych przepisów są zwolnione z konieczności posiadania testu podczas przekraczania granicy państwowej.

Oprócz prowadzonej kontroli sanitarnej funkcjonariusze pełnili służbę w celu przeciwdziałania nielegalnej migracji. Zatrzymali dwóch cudzoziemców za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom z Niemiec do Polski. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie paszportów, które umożliwiałyby im legalne przekroczenie granicy. W związku z tym, że cudzoziemcy posiadali ważne dokumenty pobytowe na terytorium Niemiec zostali ukarani mandatami oraz pouczeni o konieczności powrotu do kraju, w którym ich pobyt jest legalny.

Strażnicy zatrzymali także 5 cudzoziemców. Przebywali oni w Polsce nielegalnie. Troje cudzoziemców zostało zatrzymanych, ponieważ cel ich wjazdu był niezgodny z deklarowanym, a kolejnych dwóch przekroczyło dozwolony czas pobytu w naszym kraju. Cudzoziemcy zostali zobowiązani do powrotu do kraju pochodzenia. Wśród zatrzymanych znalazło się również 2 obywateli naszego kraju. Jeden z nich został zatrzymany za naruszenie kwarantanny, za co został pouczony, a o zdarzeniu poinformowano Sanepid. Natomiast druga osoba została zatrzymana, ponieważ jest poszukiwana przez polski wymiar sprawiedliwości.

 

 

 

 

Karolina Golak/źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy