Reklama

Powiat Kłodzki. Godzinne wyczekiwania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powiat Kłodzki. Godzinne wyczekiwania - Zdjęcie główne

Chorych z polanickiego SCM-u transportować będzie pogotowie z Opola

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Brak karetek, lekarzy i ratowników spowodowały, że kłodzkie pogotowie ratunkowe nie wystartowało w przetargu na przewozy ciężko chorych pacjentów realizowane między polanickim szpitalem, a innymi placówkami na Dolnym Śląsku. Co to oznacza dla naszych pacjentów sprawdzała Agnieszka Góralczyk

Powiat Kłodzki. Kłodzkie pogotowie nie mogło wystartować w przetargu, bo nie ma odpowiedniej liczby załóg do transportów międzyszpitalnych, którymi przewożeni są ciężko chorzy pacjenci.

Ledwo dajemy radę obsługiwać swoich pacjentów i placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej, z którymi mamy podpisaną umowę
– przyznaje Leszek Pazdyk, kierownik Pogotowia Ratunkowego w Kłodzku.

Leszek Pazdyk dodaje: Na przewozy międzyszpitalne umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia mają podpisane Ząbkowice i Dzierżoniów. Na tę chwilę mamy dwie przewozówki, które pracują od godz. 7.00 do 19.00 w dni powszednie, a oprócz tego mamy jedną przewozówkę międzyszpitalną, która pracuje 24 h na dobę i ledwo dajemy radę, żeby te przewozy wykonać.

Jeżeli nasze pogotowie nie jest w stanie i tych przewozów wykonać, wówczas lekarz musi prosić o pomoc kolegów z Ząbkowic lub Dzierżoniowa. Kłodzkie pogotowie jeździ w tzw. transporcie wewnętrznym, w którym obsługuje nasze placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Aby realizować przewozy międzyszpitalne załoga karetki musi być kompleksowa.

Musi to być zespół dwu lub trzyosobowy. Musi składać się co najmniej z dwóch medyków. Kierowca również może być ratownikiem. Nie wykluczona jest też asysta lekarza
–wyjaśnia Leszek Pazdyk.

Jadwiga Radziejewska, dyrektorka kłodzkiego ZOZ-u mówi: Naszym pacjentom zabezpieczamy własny transport. Pacjenci z naszego terenu przewożeni z SCM w Polanicy-Zdroju będą godzinami oczekiwali na pogotowie z Opola. W praktyce mogą się w ogóle nie doczekać tego transportu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy