Reklama

Powiat Kłodzki: Gdzie w tym roku możesz kupić żywą choinkę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powiat Kłodzki: Gdzie w tym roku możesz kupić żywą choinkę? - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Za ile kupisz w tym roku choinkę?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki już błyszczy światłem lampek zdobiących choinki. Wielu mieszkańców jednak odkłada zakup drzewka jak najdalej, aby mieć je w domu tak świeże, jak tylko się da. Sprawdź, gdzie jeszcze kupisz żywą choinkę.

Powiat Kłodzki. Gdzie pójść po choinkę? Zobacz ofertę sprzedawców z powiatu kłodzkiego. 

 

Nadleśnictwa

Najbliższe Kłodzku nadleśnictwo w Bystrzycy Kłodzkiej nie prowadzi sprzedaży choinek. Przedstawiciele nadleśnictwa twierdzą, że jest to dla nich nieopłacalne, dlatego nie zajmują się handlem drzewkami w okresie Bożego Narodzenia. Jednak bystrzyckie nadleśnictwo rozdaje choinki np. przedszkolom czy urzędom w ramach promocji lasów państwowych. 

Nadleśnictwo Zdroje za to prężnie działa przy sprzedaży choinek. Niestety nie będzie większej, jednorazowej akcji sprzedaży tak jak w poprzednich latach. Nadleśnictwo Zdroje organizowało cyklicznie kiermasz w Dusznikach-Zdrój, jednak nie może się on odbyć z powodu pandemii koronawirusa. Choinki są sprzedawane w leśnictwach jeszcze do środy, 23 grudnia. Leśnictwa te oferują klasyczny, zwykły świerk. Leśniczowie najpierw zbierają zamówienia telefonicznie, a później przywożą i rozprowadzają choinki. Każdy z nich robi to indywidualnie do swojej leśniczówki. Choinki można kupować w czasie urzędowania leśnictwa, czyli do godziny 15.00.

Do wyboru są następujące miejsca: Leśnictwo Bobrowniki, Chocieszów, Duszniki, Kudowa, Lewin, Orlica, Piekiełko, Polanica, Szkółka Leśna, Wolany, Zdrój

Powiat Kłodzki choinki

Inf. Nadleśnictwo Zdroje

Lokalni sprzedawcy - Powiat Kłodzki

Tradycyjnie można także zgarnąć upatrzoną choinkę w Kłodzku przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego na ul. Wojska Polskiego 11.  Zostały tam duże rozłożyste jodły do180 cm. Kosztują od 125 zł do 145 zł. Dodatkowo są jeszcze srebrne świerki za 100 zł i parę sztuk drzewek doniczkowych. Wszystkie ceny podlegają negocjacji. Stoisko przy liceum będzie funkcjonowało do 22 grudnia, do godziny 19.00

 

Ponadto w Kłodzku choinki można dostać w Kłodzku przy sklepie Stihl, na ul. Dusznickiej 1. Są to choinki z własnej plantacji. Ceny za drzewka wahają się od 40 zł do 130 zł. Do wyboru są świerki zwykłe, srebrne, w donicy i różne jodły kaukaskie. W Kłodzku drzewka można kupić już tylko 22 grudnia do godziny 17. Kolejne stoisko z choinkami z tej plantacji czeka w Jaszkowej Górnej 151, godziny otwarcia są elastyczne. 

 

Leroy Merlin

Poza leśniczówkami, duży wybór choinek oferuje market budowlany Leroy Merlin w Kłodzku. Ceny są zależne oczywiście od wysokości choinki. Drzewko na wysokość od 150 cm do 170 cm można kupić już za 40 zł. od 175 cm do 225 cm za 100 zł. Natomiast najwyższe drzewka, czyli od 225 cm do 250 cm kosztują w okolicach 130 zł. Market otwarty jest od godziny 6.30 do 21.00

Natalia Kołodziej

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy