Reklama

Powiat Kłodzki: Drogi i chodniki nadal zasypane. Kto to odśnieży?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Śnieg i lód zalega na chodnikach i jezdniach. Czy mieszkańcy mają sami biegać z łopatą?

Powiat Kłodzki. W wielu miejscach w naszym powiecie do tej pory nikt nie widział pługu ani odśnieżarki. Mieszkańcy zostali z zasypanymi autami, chodnikami i drogami.

 

Co z odśnieżaniem? 

Życie w całym powiecie nie ustało wraz z nadejściem porządnych mrozów. Jednak wiele miejsc wygląda, jakby władze i właściciele o nich zapomniały. Drogi krajowe i powiatowe są odśnieżane i posypywane na bieżąco, choć nawet na nich zalega miejscami warstwa błota pośniegowego. Natomiast mniej uczęszczane drogi lokalne są w opłakanym stanie. Miejscami widoczna jest na nich gruba warstwa śniegu, a pod nią pokrywa lodowa, która bywa zdradliwa dla kierowców i pieszych. Śliskie i zasypane śniegiem chodniki, mają duży wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców. Obowiązek odśnieżania dróg spoczywa na samorządach, natomiast za budynki i chodniki odpowiadają ich administratorzy. Nie wszędzie wywiązują się ze swoich obowiązków. Za zaniedbanie nakazu odśnieżania grozi do 1500 zł grzywny. 

 

Powiat Kłodzki: Drogi i chodniki nadal zasypane

 

Mieszkańcy są już zmęczeni

Szczególnie na osiedlach i pobocznych drogach sytuacja jest naprawdę ciężka. Rozjechany śnieg rozrzucony jest na boki, co zmniejsza przejezdność drogi. Dodatkowo na schodach i podjazdach pozostaje lód. Matki z dziećmi w wózkach nie mogą swobodnie poruszać się po osiedlach. Także kierowcy podjeżdżający do skrzyżowań mają obawy, czy po zatrzymaniu pojazdu jeszcze ruszą. Szczególnie na stromych podjazdach. Przez taki stan rzeczy zarówno kierowcy i piesi są dużo bardziej narażeni na wypadki i kolizje. Należy więc zachować ostrożność i patrzeć pod nogi, a także zwracać uwagę, jakie drogi i przejazdy wybieramy. Trzeba także uważać na spadający z dachów śnieg. Póki co mrozy nie zamierzają odpuścić. Do końca tygodnia utrzyma się temperatura minusowa sięgająca nawet do -17 stopni Celsjusza. 

Natalia Kołodziej

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy