Reklama

Powiat Kłodzki. Dla kogo 5 tys. za pracę podczas pandemii?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Canva

Powiat Kłodzki. Dla kogo 5 tys. za pracę podczas pandemii? - Zdjęcie główne

Komu przysługuje jednorazowy dodatek covidowy? | foto Fot. Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Rząd postanowił - pracownicy niemedyczni otrzymają dodatek za pracę podczas pandemii. Kto dostanie jednorazowo 5 tysięcy złotych?

Powiat Kłodzki. Od 1 grudnia 2021 roku zmieniły się zasady przyznawania dodatkowego wynagrodzenia za pracę podczas pandemii. Ministerstwo Zdrowia wprowadza świadczenie dla pracowników niemedycznych, które będzie wynosiło 5 tys. złotych brutto. Na dodatkowe pieniądze mogą liczyć na przykład salowe czy personel administracyjny szpitala.

Komu przysługuje dodatek covidowy?

Prawo do jednorazowego dodatku covidowego mają osoby niewykonujące zawodów medycznych, które przez co najmniej 21 dni, w okresie od 1 czerwca 2021 do 30 listopada 2021 roku (kryteria poniżej muszą być spełnione łącznie):

  • wykonywały czynności zawodowe w warunkach bezpośredniego kontaktu z pacjentami z podejrzeniem i zakażeniem wirusem SARS-CoV-2;
  • na oddziałach, w których placówka medyczna zapewnia łóżka dla pacjentów z podejrzeniem oraz z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 (tzw. II poziom zabezpieczenia covidowego).

Kiedy będą wypłacane dodatki covidowe dla pracowników niemedycznych?

Oddziały Wojewódzkie NFZ otrzymają od placówek medycznych dane o liczbie personelu, który kwalifikuje się do otrzymania dodatkowego wynagrodzenia jednorazowego oraz informacje o wysokości łącznej kwoty niezbędnej do wypłaty tego wynagrodzenia.

Narodowy Fundusz Zdrowia przekaże placówkom medycznym należne środki w terminie 3 dni, pod warunkiem, że przesłane przez placówki dokumenty zostały prawidłowo sporządzone i nie będą wymagały korekty lub uzupełnienia. Czas potrzebny na wypłatę dodatkowego wynagrodzenia zależy w największym stopniu od jakości i kompletności danych otrzymanych przez Fundusz z placówek medycznych.


Przeczytaj również:

 

 

autor: Zuza K. Wolska / info: samorzad.infor.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy