Reklama

Powiat Kłodzki: 3 miliony dla mieszkańców na wymianę źródeł ciepła

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powiat Kłodzki: 3 miliony dla mieszkańców na wymianę źródeł ciepła - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Już są wyniki konkursu Ziemia Kłodzka - Czyste Powietrze

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Gminy naszego powiatu dostaną setki tysięcy złotych na wymianę źródeł ciepła.

Powiat Kłodzki: Znamy już wyniki konkursu na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła. Ilu mieszkańców zakwalifikowało się do programu?

 

Czyste Powietrze

W naborze uczestniczyły gminy Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Radków, Stronie Śląskie oraz Stoszowice. Głównym celem projektu jest zwalczanie emisji zanieczyszczeń kominowych na terenie gmin ziemi kłodzkiej. Jest to projekt grantowy, a pieniądze mają zostać przekazane na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła. Najczęściej są to stare piece węglowe, tzw. kopciuchy. W ramach programu planowana jest modernizacja co najmniej 199 szt. źródeł ciepła. Jego całkowity budżet stanowi ponad 3,3 mln. zł. Można dostać do 70% dofinansowania na wymianę pieca.

 

Gmina Kłodzko

W gminie Kłodzko na wymianę pieców z programu pójdzie ponad 560 tys. zł. Dofinansowanie otrzymało łącznie 31 grantów. 4 wnioski zostały odrzucone, a 3 wycofane. Aby dostać się do programu należało spełniać odpowiednie wymogi. Jednak jest jeszcze możliwość, że dofinansowanie zostanie zwiększone. Wtedy kolejne osoby z listy grantów będą mogły podpisać umowę. 

 

Gmina Bystrzyca Kłodzka

w gminie Bystrzyca Kłodzka dofinansowanie otrzymają 53 wnioski. 18 wniosków obejmuje mieszkania w domach jednorodzinnych, a pozostałe 35 wniosków zostało złożonych w ramach wymiany źródeł ciepła w domach wielorodzinnych. Całkowita kwota dofinansowania dla gminy to ponad 710 tys. zł. Z czego na domy jednorodzinne pójdzie nieco ponad 342 tys. zł, a na wielorodzinne około 368 tys. zł. Wszystkich zarejestrowanych wniosków było razem 68. 

 

Gmina Lądek-Zdrój

W Lądku-Zdroju zostały złożone łącznie 62 wnioski. 35 z nich dostanie dofinansowanie o łącznej wartości ponad 543 tys. zł. Lądek-Zdrój wnioskował o kwotę dofinansowania opiewającą na ponad 824 tys. zł. 

 

Gmina Międzylesie

Mieszkańcy gminy Międzylesie złożyli razem 29 wniosków - 13 na domy jednorodzinne i 14 na domy wielorodzinne. Tylko dwa z nich zostały odrzucone. Kwota dofinansowania wyniosła ponad 373 tys. zł. 

 

Gmina Stronie Śląskie

W Stroniu Śląskim dofinansowanie otrzyma 30 grantów o łącznej wartości 393 tys. zł. Jeden wniosek został odrzucony. 

Natalia Kołodziej

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy