Reklama

Powiat Kłodzki. Co zgłosiliśmy na policję w 2022 roku?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: prt sc - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Powiat Kłodzki. Co zgłosiliśmy na policję w 2022 roku? - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - co mieszkańcy naszego powiatu zgłaszali najczęściej w 2022 roku? | foto prt sc - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nowoczesna i przede wszystkim bezpieczna platforma wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem, a Policją. Co mieszkańcy naszego powiatu zgłaszali najczęściej w 2022 roku?

Powiat Kłodzki. Z danych wynika, że mieszkańcy naszego powiatu w 2022 r. dokonali 1 828 oznaczeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, z czego 903 zostało potwierdzonych. W analizowanym okresie na naszym terenie było 1260 zgłoszeń z zakresu ruchu drogowego i 568 zgłoszeń prewencyjnych.

Najwięcej zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania i spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym
- informuje Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji.

Czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nowoczesna i przede wszystkim bezpieczna platforma wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. Wystarczy smartfon lub tablet z przeglądarką i dostępem do internetu, kilka kliknięć i wysyłamy zgłoszenie. 

Policjanci dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonują analizy ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie powiatu kłodzkiego.

Przypominamy mieszkańcom, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru 112
- dodaje policjantka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy