Reklama

Powiat Kłodzki: Uchwalono budżet. Na co pójdzie kasa w 2021 roku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Powiat Kłodzki: Uchwalono budżet. Na co pójdzie kasa w 2021 roku? - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Dochody i wydatki na 2021 rok | foto Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Zobacz jak wygląda plan budżetu powiatu na 2021 rok.

Powiat Kłodzki. Radni powiatu Kłodzkiego 30 grudnia uchwalili budżet powiatu na rok 2021. Sprawdź, na co pójdą pieniądze. Czy zostaną jakieś oszczędności? 

 

Ile radnych głosowało?

Dziesiąta rada powiatu kłodzkiego odbyła się 30 grudnia w trybie zdalnym. Na radzie uchwalono między innymi budżet na 2021 rok. Za uchwałą budżetową głosowało 19 radnych. 7 wstrzymało się od głosu. Uchwała budżetowa oraz siedmioletnia prognoza finansowa na lata 2021-2028 zostały poparte większością głosów kłodzkich radnych. 

 

Jaki budżet ma Powiat Kłodzki?

Dochody do budżetu powiatu na cały przyszły rok zaplanowane są w wysokości 228 mln 839 tys. 797 zł. Natomiast przyszłoroczne wydatki zaplanowane są na kwotę 228 mln 663 tys. 286,21 zł. Powstaje więc nadwyżka 176 tys. zł. Jest ona przewidziana na spłatę kredytu. – Jest to trudny czas w historii Powiatu Kłodzkiego, dlatego musimy mocno pilnować zaplanowanych wydatków w przyszłym roku, aby móc wyjść obronną ręką. Przygotowaliśmy budżet bardzo ambitny jak na takie czasy. Dołożymy wszelkich starań, żeby go wykonać i wszystko udało się zrealizować - zapowiada Maciej Awiżeń, starosta powiatu. 

 

Co będzie zrobione?

Najwięcej pieniędzy pójdzie na oświatę i wychowanie. Będzie to ponad 91 mln zł. Ponad 32 mln. zł. zostaną przekazane na pomoc społeczną. Na bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową władze powiatu przeznaczą ponad 11 mln zł. Jeśli powiat dostanie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, wyremontuje także następujące drogi: 

- Bystrzyca Kłodzka – Długopole-Zdrój

- Różanka-Niemojów

- Drogi przy ul. Półwiejskiej w Kłodzku

Dodatkowo, jeżeli uda się uzyskać dofinansowanie z tzw. powodziówek, wyremontowane będą również drogi uszkodzone w wyniku klęsk żywiołowych, które dotknęły tereny powiatu kłodzkiego. Są to cztery drogi: Dolniki-Pisary, Starków-Krosnowice, Czerwieńczyce-Nowa Wieś Kłodzka oraz droga w Starej Łomnicy.

Natalia Kołodziej, inf. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy