Reklama

Powiat Kłodzki dostanie ponad 50 mln z Funduszu Inwestycji Lokalnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Twierdza Kłodzko

Powiat Kłodzki dostanie ponad 50 mln z Funduszu Inwestycji Lokalnych - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Wiemy już, które gminy dostaną dofinansowania | foto Fot. Twierdza Kłodzko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Wszystkie gminy z naszego powiatu dostaną miliony dofinansowania na przyszłe inwestycje

Powiat Kłodzki. Pieniądze dla gmin górskich można będzie przeznaczyć na dofinansowanie infrastruktury turystycznej - budowy, przebudowy i modernizacje. 

 

Ponad 50 milionów

Właśnie tyle z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dostanie łącznie 14 gmin powiatu kłodzkiego. Ten etap funduszu obejmował przede wszystkim gminy górskie, które szczególnie ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa. Zobacz, ile pieniędzy i na co trafi do poszczególnych gmin oraz jak wpłynie to na Powiat Kłodzki:

Gmina Radków dostanie ponad 3 mln 439 tys. zł. na budowę trasy rowerowej ze Ścinawki Średniej przez Wambierzyce do Radkowa. Dojdzie do połączenia sieci tras rowerowych w Górach Swoich oraz pograniczu polsko-czeskim z trasami wokół Radkowa i w Górach Stołowych. Obecnie odcinek Ścinawka Śr. - Wambierzyce można pokonać jedynie po ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 387, co jest skrajnie niebezpieczne dla rowerzystów. 

 

Gmina Międzylesie dostanie ponad 1 mln 121 tys. zł. na przebudowa drogi w Gajniku i Nowej Wsi - łączącej dwie miejscowości i umożliwiającej dojazd do innych w gminie Międzylesie do Międzygórza w ościennej gminie. 

 

Gmina Stronie Śląskie dostanie ponad 3 mln 327 tys. zł. na modernizację parku Morawka i budowę miejsc postojowych przy ulicy Kościuszki. Projekt polega na remoncie alejek parkowych, oświetlenia alejek parkowych, dwóch kładek na rzece Białej Lądeckiej, skateparku oraz nadbrzeża z pomostem dla kajaków. Przy ul. Kościuszki wykonana zostanie zatoka parkingowa z pięcioma miejscami postojowymi.

 

Gmina Miejska Kłodzko dostanie ponad 6 mln 59 tys. zł. na modernizację zabytków do spełniania funkcji turystycznych. Projekt będzie obejmował prace przy Forcie Owcza Góra, Twierdzy Kłodzkiej i ulicy Nad Kanałem w obrębie zabytkowych murów.

 

Gmina miejska Nowa Ruda dostanie 6 mln 800 tys. zł. na remont Kaplicy Loretańskiej, Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, modernizację obiektów Regionalnego Centrum Turystyki Aktywnej oraz remont dróg do rynku na ul. Kościelnej, Martwej i Podjazdowej.

 

Gmina Lądek-Zdrój dostanie ponad 4 mln 886 tys. zł. na budowę platformy widokowej na górze Trojak oraz infrastrukturę turystyczną 4 parków zdrojowych w Lądku-Zdroju. 

 

Gmina Polanica-Zdrój dostanie ponad 2 mln 174 tys. zł. na modernizację sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, bo nie wytrzymują zmian ciśnienia spowodowanych rozbudową zabudowy turystycznej, hotelowej i sanatoryjnej.

 

Gmina Nowa Ruda dostanie ponad  4 mln 795 tys. zł. na utworzenie zbiornika wodnego i budowę obiektów rekreacyjnych w Dzikowcu. Zmodernizowana zostanie tama, zbudowane będą m.in. pomosty, kąpielisko oraz parking.

 

Gmina Kłodzko dostanie ponad 4 mln 906 tys. zł. na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej w Boguszynie, przebudowę istniejącej pompowni i budowę całkowicie nowej. Działania mają na celu podniesienie atrakcyjności turystycznej okolic oraz wzrost poziomu ochrony przeciwpożarowej. 

 

Gmina Bystrzyca Kłodzka dostanie ponad 5 mln 114 tys. zł. na zbudowanie podziemnej trasy turystycznej. W skład prac wejdzie remont i remont i przebudowa części podziemi zlokalizowanych wzdłuż murów obronnych. 

 

Gmina Lewin Kłodzki dostanie ponad 1 mln 774 tys. zł. na Przebudowa drogi na terenie gminy Lewin Kłodzki, przebiegającej przez Lewin Kłodzki, Jawornica, Jerzykowice Małe oraz Zimne Wody. Ma to rozwinąć poziom usług turystycznych regionu. 

 

Gmina Kudowa-Zdrój dostanie ponad 2 mln 211 tys. zł. na budowę parkingów wraz z łącznikiem drogowym prowadzącym do centrum miasta, budowę tężni solankowej w Parku Zdrojowym oraz modernizację placu zabaw w parku. 

 

Gmina Duszniki-Zdrój dostanie ponad 2 mln 773 tys. zł. na budowę sztucznego, krytego, oświetlonego lodowiska z możliwością wykorzystania do innych funkcji oraz na budowę wielopokoleniowej strefy aktywności wraz z zapleczem techniczno-sanitarnym - w tym m.in. budowa profesjonalnego skateparku, placu zabaw z wydzielonymi strefami dedykowanymi różnym grupom wiekowym oraz siłowni zewnętrznej dla seniorów. 

 

Gmina Szczytna dostanie ponad 1 mln 662 tys. zł. na budowę i przebudowę drogi do zbiornika Zacisze, budowa 32 słupów oświetlenia drogowego oraz budowę parkingu przy zbiorniku.

 

 

 

Natalia Kołodziej

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy