Reklama

Potrzebna kasa na renowację

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Potrzebna kasa na renowację - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcą rozpocząć renowację obrazu Św. Walentego w Bazylice Wambierzyckiej. Na pierwszy etap prac renowacyjnych potrzebne jest 15 tys. zł. Całkowity koszt renowacji szacowany jest na ok. 40 tys. złotych.

Zabytkowy, XVIII – wieczny obraz Św. Walentego umieszczony jest w bocznym ołtarzu Bazyliki Wambierzyckiej. Obraz jest bardzo zniszczony. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z 1734 r. Znajdziemy je w zapisach Kolbego – wambierzyckiego kronikarza i mistrza piwowarstwa. Był też taki moment w historii, kiedy obraz przechowywany był poza Wambierzycami. Jednak w 1938 r. powrócił do sanktuarium. Pełna renowacja obrazu może sięgnąć nawet 40 tysięcy złotych, a są też inne potrzeby. Cała bazylika wymaga ogromnych nakładów finansowych. Sam remont elewacji pochłonie ok. 36 milionów zł. Pieniądze są też potrzebne na bieżące utrzymanie i odnawianie m.in. kaplic na Kalwarii i Górze Synaj. Dlatego ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy, które zostaną przekazane na i etap prac renowacyjnych obrazu Św. Walentego. Zebrali już prawie 10 tys. Podczas Balu Charytatywnego, który odbył się 9 lutego w Domu Pielgrzyma im. Świętej Rodziny udało się zebrać 9 tys. 340 zł. Całość zostanie przekazana na renowację zabytkowego obrazu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy