Reklama

Poseł kontra spółdzielnia

Opublikowano: śr, 29 sie 2018 22:00
Autor:

Poseł kontra spółdzielnia - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojciech Murdzek, świdnicki poseł PiS, zarzucił władzom kłodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej łamanie zapisów ustawy Prawo Energetyczne.

Spółdzielcy zastanawiają się, czy to wstęp do kampanii wyborczej i kto na tym skorzysta? - Należy z całą stanowczością stwierdzić, że zapisy Regulaminu Rozliczania Kosztów: energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania i podgrzewania wody w Spółdzielni Mieszkaniowej w Kłodzku stoją w sprzeczności z zapisami Ustawy Prawo Energetyczne – pisze w 4-stronicowym wystąpieniu świdnicki parlamentarzysta. - Odmawiając spółdzielcom w poszczególnych nieruchomościach i lokalach prawa do wyrażenia woli odstąpienia od rozliczania kosztów zużycia energii cieplnej na potrzeby ogrzewania bez stosowania tzw. podzielników kosztów i wprowadzając wypaczone systemy ankietowe z koniecznością uzyskania 70 proc. głosów za odstąpieniem od rozliczenia podzielnikami kosztów, Regulamin SM narusza prawa odbiorców energii cieplnej – dodaje poseł. Nie do zaakceptowania dla Murdzka jest też prezentowane stanowisko zarządu, który stwierdził, że zmiana w Regulaminie (obniżenie) wymaganego progu z 70 proc do np. 51% wymagałoby wprowadzenie dodatkowego wymogu 2/3 oddanych głosów. W przeciwnym wypadku mniejszość decydować by mogła o większości, a zarządca narażony byłby na częste zmiany decyzji, nawet co sezon grzewczy. - Należy zadać pytanie Zarządowi i Radzie Nadzorczej, czy nie czuję odrobiny zakłopotania, gdy „mniejszość decyduje o większości” w sytuacjach podejmowania decyzji w temacie udzielania absolutorium dla Zarządu i Rady Nadzorczej przez 5 – 7 procent wszystkich członków spółdzielni (bez wymogów obecności 3/5, a nawet 1/2 członków spółdzielni ) na wszystkich corocznych Walnych Zebraniach Spółdzielców? - ironiczni ripostuje Murdzek. Pismo skierował zarówno do zarządu jak i rady nadzorczej SM w Kłodzku. - Na pewno na nie odpowiemy – mówi Zdzisław Duda, członek rady nadzorczej. - Nie rozumiem tego pisma, bo zapis w naszym regulaminie o wymaganym 70-procentowym został zmieniony – dodaje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.