Reklama

Porozumieli się

Opublikowano: pt, 22 gru 2017 17:26
Autor:

Porozumieli się - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <p><span style="font-size: 13.008px;">Umowa o współpracy pomiędzy Gminą Lądek-Zdrój a Gminą Klášterec nad Orlicí – podpisana</span></p>

20 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. W. Witosa w Trzebieszowicach podpisano porozumienie partnerskie – umowę o współpracy edukacyjno-kuluralno-sportowej pomiędzy Gminą Lądek-Zdrój a czeską Gminą Klášterec nad Orlicí. Stronę polską reprezentowała grupa radnych Rady Miejskiej oraz nauczyciele, pod przewodnictwem Zastępcy Burmistrza Lądka-Zdroju – Grzegorza Szczygła. Natomiast czeskiemu przedstawicielstwu patronowała Starostka Klášterec nad Orlicí – Lenka Ševčíková.  Warto zaznaczyć, że współpraca pomiędzy stronami – mniej lub bardziej formalnie – toczy się już w Trzebieszowicach od kilkunastu lat. Podpisanie tak ważnego dla partnerów dokumentu jest więc jedynie sformalizowaniem toczących się działań, pozwala jednak na szerszą współpracę – choćby w zakresie planowania i realizacji projektów wspieranych ze środków UE.   
Głównymi nurtami porozumienia stały się więc m.in. prężna i efektywna współpraca w dziedzinach edukacyjno-wychowawczej, kulturalnej oraz sportowej, a także skoordynowanie działań na rzecz ochrony i popularyzacji walorów przyrodniczych partnerskich miejscowości. Umowa obejmuje też wspólne działania skierowane do dzieci i młodzieży z przewidzianym udziałem uczniów i nauczycieli. Istotnym punktem porozumienia partnerskiego jest efektowne współdziałanie i wymiana doświadczeń w zakresie szkolnictwa. Partnerzy postanowili, że będą się nawzajem informować o realizowanych przedsięwzięciach, a także zapewnią udział w planowanych przez siebie wydarzeniach. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy