Powiat Kłodzki. To jedne z pierwszych podpisanych umów w ramach nowej perspektywy unijnej. Choć sytuacja na rynku pracy jest dobra, a bezrobocie jest na rekordowo niskim poziomie, jak popatrzymy na ostatnie 30 lat to w dalszym ciągu w rejestrach Powiatowych Urzędach Pracy, znajdują się blisko 54 tys. osób bez pracy, w tym osoby długotrwale bezrobotne. Właśnie do nich skierowana jest oferta współfinansowana ze środków europejskich w nowej perspektywie finansowej FEDS na lata 2021-2027 – wyjaśnia wicemarszałek województwa dolnośląskiego - Marcin Krzyżanowski.
Powiatowe Urzędy pracy, przyznane środki finansowe przeznaczą na wsparcie osób bezrobotnych poprzez między innymi:
- szkolenia,
- staże,
- przygotowanie zawodowe dorosłych,
- wyposażenie i doposażenie stanowiska pracy,
- prace interwencyjne,
- przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej, w tym pomoc prawna, konsultacje i doradztwo związane z podjęciem działalności gospodarczej,
- świadczenie aktywizacyjne za zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy w przypadku rodzica powracającego na rynek pracy po przerwie związanej z wychowaniem dziecka lub bezrobotnego sprawującego opieką nad osobą zależną, który w okresie 3 lat przed rejestracją w urzędzie pracy jako bezrobotny zrezygnował z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej z uwagi na konieczność wychowywania dziecka lub sprawowania opieki nad osobą zależną.
Zobacz również: Marcin walczy ze złośliwym nowotworem mózgu. 30-latek potrzebuje pieniędzy na leczenie i rehabilitację
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.