Reklama

Remontowy boom

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Remontowy boom - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ze Szczytnej i Dusznik do Łężyc. Z Karłowa do granicy z Czechami. Powiat Kłodzki wspólnie z partnerem z Czech realizuje projekt „Poprawa transgranicznej dostępności pogranicza w obrębie Gór Stołowych”.

Po polskiej stronie granicy zmodernizowane zostaną trzy drogi powiatowe: Łężyce – Duszniki-Zdrój (ok. 3,5 km); Łężyce – Złotno – Szczytna (ok. 7,5 km); Karłów – Ostra Góra – granica z Czechami (ok. 5,5 km). W ramach inwestycji zostanie wzmocniona istniejąca konstrukcja jezdni wraz z wykonaniem nowej nawierzchni asfaltowej, odwodnieniem drogi oraz budową urządzeń bezpieczeństwa ruchu (bariery ochronne). Ze względu na fakt, iż drogi są stosunkowo wąskie, konieczne są miejscowe uzupełnienia poboczy. Ponadto, zakres przedsięwzięcia obejmuje również łagodzenie łuków, co umożliwi swobodny przejazd pojazdom oraz poprawi widoczność na łukach poziomych i pionowych. Planowany termin zakończenia robót to listopad 2019 r. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych DROGMOST z Kłodzka. Nowy asfalt do Spalonej Trwa także przebudowa drogi powiatowej Spalona - Bystrzyca Kł. W chwili obecnej układana jest pierwsza warstwa nawierzchni asfaltowej, pomiędzy Nową Bystrzycą a Spaloną. Zadanie realizowane jest w ramach projektu transgranicznego „Poprawa dostępności Gór Orlickich i Bystrzyckich”. - Projekt rozpoczął się w roku ubiegłym i będzie trwał do 2019. W tym roku zostanie przebudowana droga na obszarze pozamiejskim, natomiast w przyszłym roku prace będą prowadzone w samej Bystrzycy Kł., gdzie oprócz nawierzchni, będą odbudowywane chodniki oraz kanalizacja deszczowa - informuje Piotr Marchewka, członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy