Polonia - Piast 3:1

Polonia - Piast 3:1 - Zdjęcie główne

WiadomościW meczu czołowych drużyn piłkarskiej klasy A Polonia Bystrzyca Kłodzka pokonała 3:1 Piasta Nową Rudę.

Na trybunach bystrzyckiego stadionu zasiadło blisko 400 osób, co jak na A Klasę jest na pewno rekordem. Początek spotkania, to spokojna gra po obu stronach boiska. Żadna z drużyn nie chciała popełnić błędu. Jako pierwsi zaatakowali przyjezdni, ale piłka po strzale jednego z piłkarzy z Nowej Rudy poleciała daleko obok bramki Rafała Sołodowczuka.

Po kilku minutach wykształtowała się niewielka przewaga bystrzyczan, którzy chcieli jako pierwsi wyjść na prowadzenie. W 31 minucie gry rzut wolny w okolicach 30 metra dla Piasta. Do piłki podchodzi zawodnik z Nowej Rudy i bezpośrednim strzałem pokonuje Rafała Sołodwoczuka.

Wprowadzony po przerwie Daniel Pasternak w 46 minucie zdobywa wyrównującą bramkę po dośrodkowaniu w pole karne Damiana Mikołajczyka. Ta bramka wyraźnie podcięła skrzydła Noworudzianom. Bystrzyczanie szli za ciosem i chcieli zdobyć bramkę dającą im prowadzenie.

Udało im się to w 55 minucie gdy strzałem z okolic 16 metra bramkarza Piasta pokonał Przemysław Szmigiel. Goście próbowali atakować, lecz bystrzycka obrona była w drugiej części nie do przejścia. Gra toczyła się głównie w środku pola,  ale obie drużyny mogły zdobyć bramkę.

Gdy sędzia doliczył 2 minuty Piast przeszedł do zdecydowanego ataku. Sposób gry rywali wykorzystała Polonia, gdy po jednym z kontrataków Kamil Matusik zdobył bramkę na 3:1.

Zwycięstwo gospodarzy pozwoliło im powrócić na pozycję lidera A Klasy.

A KLASA: POLONIA BYSTRZYCA KŁODZKA - PIAST NOWA RUDA 3:1 (0:1)
Sędziował: Mateja (PPN Kłodzko). Obserwator: Sidor (OZPN Wałbrzych). Strzelcy bramek: 0:1 Sławomir Osicki (31'), 1:1 Daniel Pasternak (46'), 2:1 Przemysław Szmigiel (55'), 3:1 Kamil Matusik (90+2). Skład Polonii: Sołodowczuk - Mikołajczyk (70'Paprocki), Adamczyk, Pawlik, Węgrzyn (46'Pasternak) - Marks, Bąk, Szmigiel, Gąsienica, Grudzień - Kamil Matusik. Skład Piasta: Turkowicz - Pieróg, Bolisęga, Stasiński, A. Osicki - Koprowski (85'Marusiak), Osiecki (70'Leśniarek), S. Osicki, Mika - Kublik (55'Czepiel), Pasek. Widzów: 400.