Reklama

Policzą wiernych w kościołach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Policzą wiernych w kościołach - Zdjęcie główne

Sytuacja epidemii covid-19 w 2020 roku znacząco wpłynęła na praktyki niedzielne oraz życie sakramentalne polskich katolików. | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w kościołach diecezji świdnickiej zostaną przeprowadzone badania uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych. Skrupulatnie porachowani zostaną wierni oraz osoby przystępujące do komunie świętej.

- Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes). Przeprowadzenie badań odbędzie dziś (niedziela, 9 października) - informuje świdnicka Kuria Biskupia. 

W 2019 roku w całym kraju w niedzielnej mszy uczestniczyło 36,9 proc. katolików (dominicantes), a 16,7 proc. przystąpiło do komunii (communicantes). W diecezji świdnickiej było to odpowiednio: 27,7 procent i 13,4 procent. Wskaźnik dominicantes oblicza się dla każdej parafii jako odsetek wiernych (przy założeniu, że wierni to ok. 96 proc. społeczeństwa) przybyłych na niedzielną mszę, w odniesieniu do ogólnej liczby. 

- Sytuacja epidemii covid-19 w 2020 roku znacząco wpłynęła na praktyki niedzielne oraz życie sakramentalne polskich katolików - nie ma wątpliwości dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, ks. dr Wojciech Sadło. 

Zgodnie z danymi przedstawionymi w opracowaniu ISKK, w roku szkolnym 2020/21 na lekcje religii we wszystkich typach placówek edukacyjnych uczęszczało 85,7 proc. uczniów (w roku szkolnym 2019/2020 było to 87,6 proc. uczniów). W przypadku diecezji świdnickiej na zajęcia uczęszczało 82 proc. uczniów (w roku szkolnym 2019/2020 było to 83,5 proc. uczniów, a w roku szkolnym 2018/2019 - 87,5 proc. uczniów).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy