Reklama

Polanica-Zdrój. W szpitalu zaćmę zoperujesz za damo i bez kolejki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Redakcja

Polanica-Zdrój. W szpitalu zaćmę zoperujesz za damo i bez kolejki - Zdjęcie główne

Zamiast do Czech, jedź do Polanicy. Tu zoperują Ci zaćmę | foto Fot. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielu pacjentów wciąż decyduje się na wyjazdy do okulistów w Czechach. Czy ma to sens?

Polanica-Zdrój. W Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy-Zdroju od dawna już nie ma kolejek oczkujących na operację zaćmy. - Wyjazdy do Czech były uzasadnione, kiedy w Polsce czas oczekiwania na leczenie zaćmy był mierzony latami. Teraz w SCM-ie, na zabieg związany z usunięciem zaćmy, czeka się od 2 do 4 tygodni, w zależności od tego, jaką soczewkę musimy sprowadzić dla danego pacjenta – mówi Piotr Marszalik, ordynator oddziału okulistycznego w polanickim szpitalu. Jego zdaniem wielu pacjentów z zaćmą po prostu nie wie, że kolejki oczkujących na usunięcie zaćmy to przeszłość. Jadą do Czech i bardzo często do teoretycznie bezpłatnego zabiegu dopłacają. - Wiem, że Czesi pobierają dodatkowe opłaty za soczewki korygujące astygmatyzm. U nas, za takie same soczewki, nic nie trzeba dopłacać – zaznacza ordynator Marszalik. - Poza tym w przypadku komplikacji, a takie po zabiegu usunięcia zaćmy czasem się zdarzają, trudno jest pacjentowi uzyskać dodatkową wizytę i konsultację w Czechach. Tacy ludzie bardzo często trafiają do nas – dodaje polanicki okulista.

Nowocześnie i szybko

Operacje zaćmy są przeprowadzane w SCM-ie przy zastosowaniu małego cięcia z wysokim bezpieczeństwem dla pacjenta i szybką rekonwalescencją po operacji. W czasie operacji zaćmy szpital wykorzystuje materiały i soczewki wewnątrzgałkowe najwyższej jakości. Bardzo często operacje wykonywane są w trybie jednodniowym, bez konieczności pozostawania pacjenta w szpitalu. Oddział Okulistyczny w polanickim szpitalu zapewnia kompleksową diagnostykę i leczenie chorób oczu, takich jak zaćma, jaskra, choroby rogówki, siatkówki, ciała szklistego i inne. Jako jeden z niewielu w Polsce oraz jeden z trzech oddziałów okulistycznych na Dolnym Śląsku wykonujemy operacje przeszczepienia rogówki. Nowoczesny sprzęt diagnostyczny i operacyjny umożliwia wykonanie precyzyjnych badań i pomiarów oraz zaplanowanie najodpowiedniejszego leczenia. Miesięcznie na oddział trafia 200 chorych. Większość przebywa w szpitalu 2-3 godziny. Przy oddziale funkcjonuje Poradnia Okulistyczna wraz z Pracownią Laseroterapii. Wszyscy pracownicy oddziału (10 okulistów i kilkanaście pielęgniarek) stale podnoszą swoje kwalifikacje regularnie uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach krajowych i międzynarodowych.

Z cukrzycą do okulisty

Coraz częściej na oddział okulistyczny trafiają chorzy na cukrzycę. Ta choroba atakuje także oczy. - Chorzy na cukrzycę powinni o tym pamiętać i profilaktycznie odwiedzać nie tylko diabetyka, ale także okulistę. Wczesne wykrycie retinopatii, czyli cukrzycowego obrzęku plamki, daje większe możliwości leczenia tej choroby – zaznacza Piotr Marszalik. - Skoro raz w roku jedziemy z samochodem na przegląd techniczny, to tak samo powinniśmy zadbać o swoje zdrowie, które mamy tylko jedno i nowego modelu w żadnym salonie kupić się nie da – puentuje ordynator okulistyki.

 Romuald Piela

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy