Reklama

Polanica-Zdrój: Gmina przeprowadzi szczegółowy spis źródeł ciepła

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Polanica.pl

Polanica-Zdrój: Gmina przeprowadzi szczegółowy spis źródeł ciepła - Zdjęcie główne

Polanica-Zdrój: Jak ogrzewają swoje domy mieszkańcy? | foto Fot. Polanica.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polanica-Zdrój: Szczegółowa inwentaryzacja to jeden z kroków do poprawy jakości powietrza

Polanica-Zdrój. Gmina przeprowadzi szczegółową inwentaryzację źródeł ciepła w domach mieszkańców. Z czym się to wiąże? 

 

Sytuacja mieszkańców

Inwentaryzacja, czyli sporządzenie szczegółowego spisu, jest potrzebne do dalszego działania na rzecz poprawy jakości powietrza w gminie Polanica-Zdrój. Władze gminy chcą ograniczyć emisję pyłów i szkodliwych gazów. Szczegółowa inwentaryzacja zostanie przeprowadzona w każdym lokalu i budynku na terenie gminy, ogrzewanym indywidualnie. Wykonanie spisu źródeł ciepła, pozwoli na podjęcie dalszych działań, które zmniejszą poziom zanieczyszczenia w powietrzu. To wpłynie pozytywnie na stan zdrowia mieszkańców i przyspieszy starania o dofinansowanie na wymianę pieców. 

 

Jak to zrobić? 

Inwentaryzacja źródeł ciepła obejmie zasięgiem ok. 3 tys. adresów. Będzie prowadzona od 13 kwietnia do 25 maja bieżącego roku. Wystarczy, że mieszkańcy wypełnią ankietę, a następnie przekażą ją do urzędu miejskiego. Dzięki dokładnemu spisowi mieszkaniec będzie mógł ubiegać się o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła. Kliknij tutaj, aby pobrać ankietę. Wypełnioną ankietę należy przesłać na adres mailowy: um@polanica.pl. Można także złożyć ankietę w formie papierowej do skrzynki przy wejściu do urzędu miejskiego lub wysłać pocztą na adres Urząd Miejski w Polanicy-Zdroju, ul. J. Dąbrowskiego 3, 57-320 Polanica-Zdrój z dopiskiem - Inwentaryzacja źródeł ciepła. 

Ankieta ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie służy ona kontroli stanu pieców czy jakości stosowanych paliw. Jeśli mieszkaniec nie przekaże informacji o tym, jakim urządzeniem ogrzewa budynek, zostanie automatycznie zakwalifikowany do grupy posiadającej tzw. piece kopciuchy. 

Natalia Kołodziej, inf. UM w Polanicy-Zdrój. 

 

 

 

Polanica-Zdrój: Gmina przeprowadzi szczegółowy spis źródeł ciepła

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy