Reklama

Polanica-Zdrój. Minister Zdrowia przyjedzie do SCM-u

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Ministerstwo Zdrowia

Polanica-Zdrój. Minister Zdrowia przyjedzie do SCM-u - Zdjęcie główne

Adam Niedzielski jest Ministrem Zdrowia od ubiegłego roku | foto Fot. Ministerstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wizyta ministra ma się rozpocząć o godzinie 9.00

Polanica-Zdrój. Minister Zdrowia Adam Niedzielski już jutro (środa, 9 czerwca) przyjedzie do Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy-Zdroju. Wizyta rozpocznie się o godzinie 9.00. Warto przypomnieć, że polanicki szpital należy właśnie do Ministerstwa Zdrowia. 

To dobry czas na wizytę, ponieważ w szpitalu nie ma już ani jednego pacjenta chorego na koronawirusa. Placówka powoli wraca do funkcjonowania sprzed pandemii. Choć cały czas obowiązują dodatkowe rygory, które podyktowane są przede wszystkim dobrem i bezpieczeństwem pacjentów. SCM ruszył już z pracą w tzw. „normalnym" trybie, z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Pacjenci są przyjmowani zarówno w poradniach specjalistycznych, jak i na oddziały szpitalne do tzw. zabiegów planowych. Wszystko to odbywa się w sytuacji ciągle trwającej epidemii. Dlatego warunki i zasady przyjęć dostosowane zostały do aktualnej sytuacji epidemicznej. 

Lekarze są dostępni bezpośrednio zgodnie z harmonogramem pracy. Pacjent musi posiadać maseczkę ochronną oraz rękawiczki jednorazowe. Przed przyjściem do szpitala przeprowadzany jest telefoniczny wywiad epidemiologiczny związany z ewentualnym zakażeniem SARS-CoV-2. Jeżeli pacjenci nie przejawiają żadnych objawów, to przychodzą do szpitala na umówiony termin i tu mają mierzoną temperaturę ciała, wypełniają i podpisują ankietę epidemiologiczną i przyjmowani są do poradni czy leczenia szpitalnego. W szpitalu nadal obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin, aby zminimalizować ryzyko zakażenia i chronić pacjentów. Rodziny pacjentów mogą przekazywać rzeczy dla swoich bliskich od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-11:00 oraz 16:00-18:00 i w soboty w godzinach 8:00-10:00


KG

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy