Reklama

Polanica-Zdrój. Wielomilionowe inwestycje. Jellin zapowiada imponujący finisz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Polanica-Zdrój. Wielomilionowe inwestycje. Jellin zapowiada imponujący finisz - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O kadencji na finiszu, nadchodzących wyborach i sytuacji turystycznej w Polanicy-Zdroju z burmistrzem Mateuszem Jellinem rozmawia Romuald Piela.

To ostatni rok pierwszej 5-letniej kadencji. Jak zamierza Pan finiszować?

Niezamierzenie ten finisz będzie imponujący, bo wiele ważnych inwestycji przesunęło się w czasie na ten rok. I tak się złożyło, że te wielomilionowe inwestycje zakończą się w pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. Konkretnie to nasz basen, wymiana oświetlenia ulicznego, nowe przedszkole... Wpiszą się, chcąc nie chcąc, w kampanię wyborcza.

Wystartuje Pan w wyborach na burmistrza?

Tak.

A wcześniej w tych parlamentarnych?

Nie, bo interesują mnie tylko wybory samorządowe.

Wiem, że partie szukają, a nawet zabiegają o samorządowych kandydatów na swoje listy.

Wiem o tym, ale nie jestem tym zainteresowany. Koncentruję się na Polanicy-Zdroju, bo mam jeszcze trochę pomysłów, które chciałbym zrobić w kolejnej kadencji.

Jak Pan ocenia tę pierwszą wydłużoną kadencję? To wydłużenie coś zmieniło? Odczuł Pan, że to jest 5 lat, a nie 4?

Tak, mieliśmy więcej czasu, więcej takie inwestycyjnej swobody. Gdyby była to 4-letnia kadencja to nie udałoby się zrealizować wielu zadań, które z uwagi na przewlekłość projektową i przetargową wymagały więcej czasu...

Ile przetargów musiał Pan ogłaszać, aby wyłonić wykonawców nowego przedszkola?

Przy trzecim przetargu udało się wyłonić firmę i podpisać z nią umowę. Na wyłonienie wykonawcy wymiany oświetlenia były potrzebne cztery przetargi. Do niektórych nikt nie startował, w innych windowano ceny i musieliśmy je unieważniać. Dlatego bardzo pozytywnie oceniam to, że teraz kadencje samorządowe trwają 5 lat.

Negatywnie odnoszę się natomiast do limitu dwóch tylko kadencji. To mieszkańcy powinni decydować, czy chcą dalej urzędującego burmistrza, czy kogoś nowego. A jeśli już limity to powinny obowiązywać wszędzie, także w parlamencie, bo tam mamy wielu posłów przez zasiedzenie.

Jak wygląda turystyka w dobie inflacji?

Wysokie ceny zaskoczyły nas wszystkich. W powiecie kłodzkim w dużej mierze żyjemy z turystyki. Przez kryzys tych turystów przyjeżdża do nas mniej, bo ludzie najpierw muszą zapłacić kredyty, kupić jedzenie, które jest dużo droższe, a dopiero daleko później są przyjemności i wyjazdy na wczasy. Już po dwóch pierwszy miesiącach widać, że ten rok będzie zdecydowanie gorszy od poprzedniego.

Co z nową drogą, która ma połączyć krajową ósemkę ze Specjalistycznym Centrum Medycznym?

W tej kwestii nic na razie nie drgnęło. Wyhamowaliśmy z pracami, bo mamy zamiar wykonać projekt nowej drogi, tylko że to wydatek oscylujący pomiędzy 500 tys. zł a milinom zł.

Rozumiem, że Polanica chce wykonać dokumentację i wyjść z nią do władz centralnym...

Dokładnie tak. Chcemy przedstawić takiego gotowca, czyli projekt z pozwoleniem na budowę, żeby decydenci: GDDKiA, czy ministerstwo zdrowia, które jest właścicielem szpitala, wiedzieli na czym stoją, jaki jest koszt budowy nowej drogi. To jest zadanie – tak myślę – na drugą kadencję. Droga dojazdowa do szpitala jest przecież bardzo potrzebna.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy