Decyzja o ponownym zjednoczeniu jest efektem długotrwałych analiz i rozmów. Współczesne wyzwania, z jakimi boryka się ratownictwo górskie, w tym rosnąca liczba wypadków oraz nowe potrzeby szkoleniowe i logistyczne, wymagają jeszcze bliższej współpracy.
Wspólna struktura nie tylko poprawi zarządzanie zasobami i kadrami, ale także zwiększy skuteczność działań ratowniczych w całym paśmie Sudetów.
Znaczenie współpracy
Zjednoczenie to wyraz zaufania i solidarności między ratownikami. Obie grupy łączy wspólna misja, wartości i cel. Dla wielu z ratowników połączenie to także sentymentalny powrót do idei wspólnej Grupy Sudeckiej, której duch nigdy nie zniknął.
Przyszłość nowo utworzonej grupy
W drugiej połowie kwietnia planowane jest wspólne walne zebranie obu grup, podczas którego ratownicy podejmą decyzję o lokalizacji głównej siedziby nowo utworzonej, połączonej Grupy Sudeckiej GOPR.To spotkanie będzie kluczowym momentem dla przyszłości ratownictwa górskiego w Sudetach, a połączenie sił obu grup stanowi krok w kierunku jeszcze bardziej efektywnej i zintegrowanej działalności ratowniczej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.