Reklama

Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie, alarm w Kłodzku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. FB Michał Piszko

Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie, alarm w Kłodzku - Zdjęcie główne

foto Fot. FB Michał Piszko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku ze wzrostem stanu wód na rzekach i potokach powiatu kłodzkiego Maciej Awiżeń ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla całego powiatu, a Michał Piszko - alarm dla Kłodzka.

Pogotowie przeciwpowodziowe wiąże się przede wszystkim ze sprawdzeniem gotowości działania służb i instytucji odpowiedzialnych za ochronę ludzi i przeciwdziałanie skutkom powodzi. Stosuje się również wzmożoną obserwację stanów wód i infrastruktury przeciwpowodziowej. Alarm przeciwpowodziowy wprowadził burmistrz Kłodzka. Ogłoszenie alarmu powodziowego wiąże się z całodobowymi dyżurami administracji, centrów zarządzania kryzysowego, magazynów przeciwpowodziowych oraz służb i instytucji związanych z gospodarką wodną oraz ochroną przeciwpowodziową. Podejmują one działania mające chronić ludzi i dobytek przed powodzią. Z dużą częstotliwością (nawet co godzinę) monitoruje się stan wody na ciekach oraz stan urządzeń przeciwpowodziowych i hydrotechnicznych. Może zostać zarządzona ewakuacja, do której przeprowadzenia są uprawnieni strażacy kierujący działaniami ratunkowymi. - Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłodzku pakowane są worki z piaskiem. Jeżeli ktoś może i ma ochotę pomóc, jest mile widziany! - mówi burmistrz Kłodzka Maciej Piszko. - Najgorzej, według prognoz, ma być w nocy. Ma mocno lać. - W wyniku występujących oraz prognozowanych intensywnych opadów deszczu, w zlewni górnej Nysy Kłodzkiej prognozowane są dalsze wzrosty z przekroczeniem stanów alarmowych - informuje synoptyk Wioleta Aniśkiewicz z Biura Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu. - Cały czas dochodzą kolejne osoby, które pomagają napełniać worki. Jest też wojsko z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej - mówi burmistrz Piszko. - Zgłaszają się też ludzie, którzy chcą przyjechać z Wrocławia, aby pomóc. Jesteście wielcy. Dziękuję w imieniu własnym i wszystkich mieszkańców Kłodzka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy