Reklama

Piszko dalej radnym

Opublikowano: śr, 31 lip 2013 15:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda wydał decyzję. Radni wspierający burmistrza pomylili się.

 Wojewoda wydał decyzję. Radni wspierający burmistrza pomylili się

Wojewoda dolnośląski unieważnił uchwałę Rady Miejskiej, według której radny Michał Piszko miał stracić mandat. Poniżej publikujemy oświadczenie radnego:


Michał Piszko                                                                                  Kłodzko, 31 lipca 2013 r.

Radny Rady Miejskiej w KłodzkuOŚWIADCZENIE

Dotyczy: Uchwały Rady Miejskiej w Kłodzku z dnia 27 czerwca 2013 roku w sprawie o wygaśnięcie mandatu radnego Rady Miejskiej w Kłodzku oraz rozstrzygnięcia nadzorczego Wojewody Dolnośląskiego sygn. NK-N.4131.51.35.2013.AB    

Szanowni Państwo!

Mieszkańcy Kłodzka!

Od października 2010 roku - dzięki Waszemu poparciu - sprawuję mandat radnego Rady Miejskiej w Kłodzku. Swoją funkcję oraz wynikające z niej obowiązki staram się wypełniać rzetelnie i odpowiedzialnie, zajmując się - jako radny opozycyjny, sprawami, które są dla Kłodzczan, a zwłaszcza dla mieszkańców mojego okręgu wyborczego, ważne i trudne. Od początku swojej kadencji interweniowałem w wielu sprawach dotyczących miasta i jego mieszkańców. W ostatnim czasie poruszałem m.in. kwestię poprawności remontu ulicy Walecznych, stanu podwórka przy ulicy Lutyckiej, próby sprzedaży nieruchomości uzyskanej w drodze darowizny na cele oświatowe czy też ogromnych wydatków na paliwo do służbowego Volvo użytkowanego przez burmistrza Szpytmę.

W czwartek - 27 czerwca 2013 roku, w czasie Sesji Rady Miejskiej, radni wspierający burmistrza Szpytmę zagłosowali za podjęciem uchwały, wskutek której miałem zostać pozbawiony mandatu radnego. W mojej opinii uchwała ta była podjęta w sposób niezgodny z prawem, na podstawie błędnych przesłanek, w związku z czym podjąłem przewidziane prawem kroki, aby doprowadzić do jej uchylenia. Wojewoda Dolnośląski w dniu 26 lipca 2013 roku stwierdził nieważność w/w uchwały wydając rozstrzygnięcie nadzorcze, które przekazuje w załączeniu. Decyzja Wojewody potwierdza moje wcześniejsze zarzuty i świadczy o kompromitacji zarówno Pana Piotra Brzostowicza - Przewodniczącego Rady, który wniósł projekt uchwały pod obrady, nie dochowując przewidzianych prawem procedur, jak również Radnych głosujących za jej podjęciem. Jestem bowiem przekonany, że powodem podjęcia tej uchwały nie była dbałość o literę prawa, ale moja dotychczasowa aktywność i działalność w imieniu mieszkańców Kłodzka.

Mandat radnego - tak jak dotychczas - chcę bowiem sprawować do końca kadencji, zgodnie ze ślubowaniem złożonym na jej początku: "godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców". Po to zostałem przez Was wybrany.

Z wyrazami szacunku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy