Reklama

Piast Nowa Ruda walczy o grant w wysokości 50 tys. zł!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. centrum.ng.pl

Piast Nowa Ruda walczy o grant w wysokości 50 tys. zł! - Zdjęcie główne

Piast Nowa Ruda stara się o fundusze na modernizację ścianki wspinaczkowej | foto Fot. centrum.ng.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Klub Sportowy Piast Nowa Ruda walczy w konkursie o pieniądze na remont ścianki wspinaczkowej w Kopalni KWK Nowa Ruda

KS Piast Nowa Ruda walczy w programie Piwa Piast o grant w wysokości 50 tys. zł. Na co chcą przeznaczyć pieniądze?

 

Piwo Piast wspiera lokalne inicjatywy

Marka Piast stworzyła program dotacji, aby wspierać mniejsze i większe projekty lokalne. O dotację mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, instytucje pożytku publicznego, fundacje i stowarzyszenia z terenu woj. dolnośląskiego. Mogą to być np. instytucje kultury, kluby sportowe, Ośrodki Pomocy Społecznej, czy Ochotnicze Straże Pożarne. Łączna wartość przyznanych nagród wyniesie do 300 tys. zł w grantach o wartości od 5 do 50 tys. zł. 

 

Noworudzki projekt

Klub Sportowy Piast Nowa Ruda w 2021 roku utworzył sekcję sportową Wspinaczka Górska – Alpinizm. Jej działalność opiera o szkolenia m.in. na ściance wspinaczkowej. W ramach projektu grantowego, klub sportowy chce zagospodarować stare pomieszczenia po dawnym szybie kopalnianym do potrzeb działalności sekcji sportowej. Pomieszczenia wymagają gruntowego remontu, polegającego na wymianie stolarki okiennej, wymianie drzwi, zbiciu tynków, wykonaniu nowych tynków, podłóg itp. Planuje się również wyposażenie pomieszczenia w meble oraz niezbędny sprzęt do prowadzenie szkoleń i warsztatów. Wyremontowane pomieszczenia będą miejscem spotkań osób korzystających z istniejącej ścianki wspinaczkowej. Będzie to również miejsce na przechowywanie sprzętu sportowego członków sekcji. Piast planuje organizację cyklicznych warsztatów i spotkań dla pasjonatów wspinaczki górskiej. 

 

Co dla mieszkańców? 

Głównym celem projektu jest stworzenie centrum spotkań dla mieszkańców Nowej Rudy i okolic związanych z szeroko pojętym środowiskiem górsko-wspinaczkowym. Realizacja projektu pozwoli na promocję zdrowego trybu życia, nie tylko wśród lokalnej społeczności ale również osób spoza Kotliny Kłodzkiej. Projekt może być odebrany także w wymiarze międzynarodowym ze względu na bliską odległość do granicy z Republiką Czeską. Nim wyjdziesz w góry naucz się gór – to tematyka spotkań szkoleniowych, które będą prowadzone w wyremontowanych pomieszczeniach. Celem projektu jest również popularyzacja alpinizmu, a jego realizacja jest szansą na rozwój nowego sposobu spędzania czasu wolnego i doskonalenie technik górskich. Wśród wielu obiektów sportowych i rekreacyjnych na terenie miasta, znajduje się Wieża wspinaczkowa - dawny szyb Kopalni KWK Nowa Ruda. To najwyższa ścianka wspinaczkowa w Polsce ma 58,8m wysokości. Jest symbolem miasta i regionu. Odremontowana i zagospodarowana jako atrakcja turystyczno-sportowa przyciągnie zarówno amatorów, jak i pasjonatów wspinaczki na sztucznych ściankach. 

Natalia Kołodziej, inf. Piast Nowa Ruda 

 

Piast Nowa Ruda walczy o grant w wysokości 50 tys. zł!

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy