Reklama

Partnerstwo Polanicy-Zdrój z ukraińskim miastem Polyanitsa

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki współpracy ze Związkiem Miast Polskich już w ubiegłym roku Gminie Polanica-Zdrój udało się nawiązać kontakt z miejscowością Polyanitsa (Polanica) w Ukrainie.

W środę, 14 września, w Polanicy – Zdroju gościł sekretarz tamtejszego urzędu - Khrystyna Vasilkova, pracownica Departamentu Prawnego - Antonina Mirus oraz kierownik Wydziału Kultury, Oświaty i Sportu - Halina Kishchuk.  W trakcie tej wizyty doszło do podpisania umowy o współpracy. Burmistrz – Mateusz Jellin przekazał symboliczny czek na kwotę 8 000 euro na pomoc mieszkańcom Ukrainy dotkniętych kryzysem wojny (realnie środki te zostaną przelane na konto naszych ukraińskich przyjaciół). Pieniądze te pochodzą ze zbiórki zorganizowanej przez mieszkańców zaprzyjaźnionego, partnerskiego Telgte w Niemczech. W ten sposób partnerska współpraca międzynarodowa zatoczyła koło i stała się realnym aktem wsparcia. 


Współpraca obu miast nawiązana została w ramach polsko-ukraińskiej inicjatywy „Mosty Zaufania” ("Bridges of Trust") - projektu realizowanego przez Radę Gmin i Regionów Europy (Council of European Municipalities and Regions) - stowarzyszenia zrzeszającego samorządy lokalne i regionalne w Europie.

Polanica w Ukrainie

Polyanitsa to wieś należąca do miasta na prawach rejonu Jaremcze w obwodzie iwanofrankowskim, w pobliżu znajduje się popularny ośrodek narciarski Bukovel.

10 i 16 listopada 2021 r. odbyły się pierwsze spotkania naszych samorządów w formule online. Pierwszy kontakt przedstawicieli polskich i ukraińskich gmin był okazją do krótkiego przedstawienia się, zrozumienia priorytetów i wyzwań rozwojowych oraz do omówienia obszarów potencjalnej współpracy.

Polanica – Zdrój pomaga Polyanitsy

Po wybuchu wojny Gmina Polanica-Zdrój podtrzymywała kontakt online z przedstawicielami Polyanitsy. Mimo trudności udało się zaprosić do nas delegację z tego miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy