Reklama

Pacjentów wywieźli do Kłodzka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie planuję likwidacji żadnego oddziału szpitalnego w szpitalu w Kłodzku, Nowej Rudzie i Kudowie Zdroju - dyrektor Jadwiga Radziejewska wydała oświadczenie. Tymczasem oddział wewnętrzny w Nowej Rudzie przez miesiąc nie przyjmie żadnego pacjenta. A Ci zdrowi wyszli na ulice.

- W związku z pojawiającymi się niepokojącymi informacjami w mediach dotyczącymi rzekomych działań likwidacyjnych w szpitalach podmiotu leczniczego „Zespół Opieki Zdrowotnej” w Kłodzku, jako dyrektor jednostki oświadczam, że nie planuję likwidacji żadnego oddziału szpitalnego w szpitalu w Kłodzku, Nowej Rudzie i Kudowie Zdroju - pisze Jadwiga Radziejewska, dyrektor kłodzkiego ZOZ-u. To odpowiedź na niepokojące doniesienia o zamiarze likwidacji noworudzkiego oddziału wewnętrznego, według których oddział miałby zostać wygaszony w trzy miesiące. Tyle, że dementował je już wcześniej również Bartosz Wojciechowski, rzecznik starosty kłodzkiego. - Starosta zastanawia się nad zmianami. Na razie o żadnym zamknięciu nie ma mowy, ale nie wiemy co będzie. Na razie chcemy negocjować z wojewodą i NFZ o wzrost finansowania - mówił nam przed tygodniem Bartosz Wojciechowski. – Nie powiem natomiast co będzie w przyszłości. Być może będzie potrzebna jakaś restrukturyzacja, ale na razie będziemy negocjować - dodawał Wojciechowski. W zapewnienia urzędników Starostwa, jak i dyrektor Radziejewskiej nie wierzą jednak mieszkańcy, którzy przed dwoma dniami (wtorek, 20 sierpnia) zgromadzili się przed szpitalem, aby dać wyraz swojego wsparcia dla dalszego istnienia szpitala w Nowej Rudzie. To efekt naszej ubiegłotygodniowej publikacji, w której ujawniliśmy plany rozdysponowania w Kłodzku pielęgniarek pracujących obecnie na oddziale wewnętrznym w Nowej Rudzie. Powiesili kartki Kłodzki szpital ma potężne niedofinansowanie na poziomie ok. 6 mln zł. Brakuje lekarzy i pielęgniarek. Nie inaczej jest w Nowej Rudzie, gdzie od dawna na oddziale wewnętrznym jest tylko jeden lekarz, który teraz poszedł na zasłużony urlop. Efekt? Od 19 sierpnia do 20 września izba przyjęć jest nieczynna. Pacjenci z oddziału zostali przewiezieni do Kłodzka. Tam kierowani są również wszyscy inni mieszkańcy. Do końca miesiąca nieczynna jest też poradnia chirurgiczna działająca w szpitalu. Na drzwiach szpitala wisi kartka z adresami innych przychodni w powiecie, z usług których pacjenci mogą skorzystać w ramach umowy z NFZ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy