Reklama

Otwarcie Ośrodka Badawczo – Rozwojowego

Opublikowano: czw, 22 lut 2018 12:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <p><span style="text-align: justify;">W Lądku Zdroju odbyło się sympozjum zorganizowane przez Uzdrowisko Lądek – Długopole Spółkę Akcyjną</span></p>

16 lutego 2018 roku w Lądku Zdroju odbyło się sympozjum zorganizowane przez Uzdrowisko Lądek – Długopole Spółkę Akcyjną, które zapoczątkowało działalność Ośrodka Badawczo – Rozwojowego. Z jednej strony – jak podkreśla Prezes Zarządu Spółki: Pan Zbigniew Piotrowicz – jest to powrót do tradycji badań naukowych prowadzonych w Lądku Zdroju przede wszystkim przez profesorów Kochańskiego i Mintę, a z drugiej strony skierowanie uzdrowiska, zgodnie ze strategią, na tory współpracy ze światem nauki, innowacji i rozwoju. W sympozjum wzięli udział: J.M. Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu Profesor Marek Ziętek, Prezes Polskiego Towarzystwa Rehabilitacyjnego Profesor Jacek Durmała  Przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego  dr Paweł Wróblewski, kierownictwo Narodowego Funduszu Zdrowia z Profesorem Jarosławem Drobnikiem, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu Profesor Wojciech Witkiewicz.  Wielowiekowa tradycja lecznictwa uzdrowiskowego, unikalny skład wód leczniczych, występowanie radonu, doświadczona kadra i prestiż kurortu, a także rozpoczęta współpraca z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach, Politechniką Wrocławską, Instytutem Chemii i Techniki Jądrowej w Warszawie to silne fundamenty i perspektywy dla jednostki badawczo rozwojowej w Lądku Zdroju. W pierwszych miesiącach działalności rozpoczęto prace nad projektem – innowacyjne i bezpieczne  wykorzystanie radonu w chorobach cywilizacyjnych. Prace Ośrodka Badawczo – Rozwojowego skierowane będą w stronę standaryzacji lecznictwa uzdrowiskowego, a także tworzenia innowacyjnych rozwiązań w medycynie uzdrowiskowej. Prezes Zarządu Pan Zbigniew Piotrowicz podczas sympozjum wręczył certyfikaty powołania członkom Rady Naukowej Ośrodka Badawczo – Rozwojowego, Paniom i Panom:

Prof. dr hab. Marek Ziętek – Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
Prof. dr hab. Jan Duława – Dziekan Wydziału Zdrowia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Prof. dr hab. Jacek Durmała – Prezes Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji
Prof dr hab. Przemysław Minta – Uzdrowisko Lądek - Długopole
Profesor dr hab. Wojciech Ciężkowski – Politechnika Wrocławska
Profesor dr hab. Tadeusz Przylibski – Politechnika Wrocławska
Profesor dr hab. Zbigniew Malara – Dziekan Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej
Prof. dr hab. Adam Maciejczyk – Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego
Prof. dr hab. Marcin Kruszewski – Instytut Chemii i Techniki Jądrowej w Warszawie
Prof. dr hab. Małgorzata Paprocka-Borowicz – Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
dr Paweł Wróblewski – Prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej
Prof. dr hab. Wojciech Witkiewicz – Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu
Janusz Franczyk -Prezes Zarządu PHU Technomex sp.z o.o.

                           

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy